Het bestuur heeft niet nagelaten zijn teleurstelling over dit resul taat uit te spreken, te meer omdat men het steeds had doen voor komen alsof er een behoorlijk batig saldo aanwezig was. Op 24 augustus 1956 was er Zw. fr. 8794.ontvangen. Uitgegeven was Zw. fr. 2016. Schuld aan La Maison etc. Zw. fr. 4089. zodat er een batig saldo was van Zw. fr. 2689. 4. Voorstellen van de financiële commissie. Verhoging van de contributie per lid van Zw. fr. 0.50 tot Zw. fr. 0.80. Wijziging van de afdracht per nationale vereniging volgens een glijdende schaal van 25 tot 100 Zw. fr. Het eerste voorstel werd aangenomen, het tweede niet. De bestaande basiscontributie van Zw. fr. 100.per land (met uit zondering van Luxemburg, dat Zw. fr. 25. zal betalen) werd gehandhaafd. Het bestuur zal aan het Comité Permanent, dat in juni a.s. m Wiesbaden bijeenkomt, voorstellen deze nieuwe contributieregeling per 1-1-1958 te doen ingaan. 5. Uitstel van het Congres 1957 te Scheveningen. Ondanks de voor zorgen die de secretaris-generaal had genomen met het oog op het eventueel samenvallen van het congres van de International Union of Geodesy and Geophysics (een organisatie die veel om vattender is dan onze Federatie), is door een misverstand van de zijde van de secretaris-generaal van de International Union de datum van haar congres in Toronto toch vastgesteld in dezelfde week als die van het congres van de F.I.G. Aangezien verscheidene bezoekers van het congres van de F.I.G. ook het congres van de Union bezoeken en dit laatste in belangrijkheid het congres van de F.I.G. overtreft, bestond de kans, dat het congres van de F.I.G. in september 1957 in Nederland een mislukking zou worden. Deze gang van zaken betreurde men ten zeerste, maar men legde zich noodgedwongen neer bij een uitstel van één jaar. Niettegen staande dit uitstel zal het daaropvolgende congres onvoorziene omstandigheden voorbehouden toch in 1961 in Wenen worden gehouden. 6) Aansluiting van de F.I.G. bi) de U.A.T.I. (L nion of Internatio nal Engineering Associations). Aansluiting bij de U.A.T.I. betekent aangesloten zijn bij één van de vijf geweldige organisaties die de schakel vormen tussen de UNESCO en al het wetenschappelijke werk dat wordt verricht door academisch gevormden. Door aansluiting bij de U.A.T.I., die gesubsidieerd wordt door de UNESCO hoopt men bovendien te bereiken, dat voor verschillende onderdelen van het werk van de F.I.G. (congres, dictionaire enz.) subsidies worden verkregen. Deze aansluiting, die reeds jaren on- 213

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 97