214 beslist was gebleven, kwam, dank zij de uitvoerige toelichting van Prof. Baarda, tot stand. 7. De voorzitters van Commissie I (dictionaire) en Commissie II (kadaster en ruilverkaveling), de heren Hegg en Perrin, gaven een exposé van wat er in het afgelopen jaar is gedaan en bereikt. De genoemde commissies kunnen, dank zij financiële steun van de F.I.G., permanent werken. Vermoedelijk zal nog in 1957 een voorlopige uitgave van het land meetkundig woordenboek verschijnen (Frans, Duits en Engels). Commissie II bestudeert jaarlijks een bepaald ruilverkavelings- onderwerp, komt éénmaal per jaar bijeen ter bespreking van de ingekomen rapporten en combineert dit zo mogelijk met een bezoek aan enkele ruilverkavelingen. In 1956 kwam men in Dijon bijeen. De laatste jaren is geen kadas traal onderwerp in studie genomen, omdat de enorme ontwikkeling van de ruilverkaveling aller aandacht vraagt. 8. Ten slotte werden nog enkele kleinere onderwerpen aangesneden, waaronder een voorstel van de Italiaan Calabro over uitwisseling van middelbaar technische studenten. Dit onderwerp werd ver wezen naar Commissie V (opleiding). De vraag, waar de volgende vergadering zou worden gehouden, werd besproken in verband met het uitstel van het congres. De Duitse uitnodiging om de bijeenkomst in juni 1957 in Wiesbaden te houden werd in dank aanvaard. Aan het einde van deze vrij zware vergadering bedankte generaal Cole het bestuur voor het vele werk en bracht de voorzitter de dank van de aanwezigen over aan de Engelse gastheren voor hun uitstekende organisatie en schitterende ontvangst. Een internationale bijeenkomst zou veel van haar aantrekkelijk heid verliezen, wanneer er niet buiten de vergaderingen gelegenheid was elkander tijdens een gezellig samenzijn of op een excursie beter te leren kennen. Onze Engelse collega's hadden dan ook, zowel voor de dames als voor het gehele gezelschap, enkele excursies georganiseerd; een paar ontvangsten en diners vormden de meer officiële zijde van het samenzijn. De eerste dag werd besloten met een cocktailparty in de County Hall, waar de aanwezigen werden ontvangen door ,,The Right Honourable, the Chairman of the London County Council", een dame. Er was gelegenheid van het dak van het enorme gebouw een blik te werpen op de verlichte stad en degenen die dit koude uitstapje hebben aangedurfd, namen een onvergetelijke indruk mede. Op dinsdag werden enkele bezienswaardigheden van Londen bezocht en woonden wij in de Festival Hall een voorstelling bij van het Londense Festival Ballet (o.a. Coppélia). Deze enorme ruimte, die meer doet denken aan een modern station dan aan een schouw burg of concertzaal, deed mij de knusse intimiteit van bijv. de moderne Utrechtse schouwburg op des te hoger prijs stellen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 98