Op woensdagavond was het banket, dat werd gegeven in de Hall of the Worshipful Society of Apothecaries of London, een eeuwenoud gebouw, oorspronkelijk een klooster der Dominicanen, waar wij ons verplaatst voelden in een omgeving van 300 jaar geleden. De „Ceremony of the Loving Cup" (een vriendschapsdronk uit een gemeenschappelijke bokaal) bezorgde velen een vrolijk ogenblik, maar toch voelde men daarin de waarde van een eeuwen oude traditie. Donderdag, bezoek aan Windsor Castle, één van de koninklijke buitenverblijven. Vooral de St. George's Chapel, met o.a. de vlaggen van de Ridders van de Kouseband, maakte op allen een diepe indruk. De vrijdag was gereserveerd voor een grote excursie. Bezocht werd één van de 14 nieuwe steden rondom Londen, Crawley. De bedoeling van de bouw van deze nieuwe steden is, grote delen van de Londense bevolking te laten werken en leven in een omgeving, die hun meer contact met de natuur verschaft. Uitgaande van deze opvatting is Crawley de moderne uitbreiding van een plattelands dorp, planologisch tot in details ontwikkeld volgens opvattingen van de laatste tijd. Schitterende industrie-, woon- en winkelwijken werden ons getoond, met ruime straten en voorzien van groene stroken, sportvelden, kinderspeelplaatsen, de huizen niet groot maar zeer licht en voorzien van allerlei moderne gemakken als centrale verwarming, boiler, wasmachine, plastic wand tussen voor- en achterkamer e.d. Het geheel maakte een fleurige indruk en het moet voor de bewoners een enorm verschil zijn hun beroep uit te oefenen in de wereldstad Londen of in de moderne stad Crawley. Bij de bezichtiging van de nieuwe woningen hebben we ons wel de vraag gesteld of alles er over 10 jaar nog zo fris en aan genaam zal uitzien, want ons lekenoog meende hier en daar toch wel tekortkomingen te constateren. Met de bouw werd begonnen in 1947; thans wonen er ca. 30.000 mensen, terwijl gerekend wordt op een uitbreiding tot ongeveer 60.000. Aan het einde van deze welbestede dag werd gezamenlijk gegeten, waarna de grote familie uiteen ging, ieder naar zijn eigen land, maar niet dan na beloofd te hebben elkander in 1957 te zullen ontmoeten op de bijeenkomst van het Comité Permanent te Wies- baden van 3 tot 7 juni a.s. A.G. 215

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 99