de basisbaak wil gaan meten, dan is dit boek zeer aan te bevelen. Hoe men meet is natuurlijk van belang, maar dit boek verschaft ook inzicht in het waarom en dit dan nog heel grondig. Men hoeft echter niet te vrezen, dat het alleen van belang is voor de theorie, want door het grote aantal nomogrammen is het tevens uitermate geschikt voor de praktijk. Wij hopen dat dit boek er toe bij zal dragen, dat de basisbaak niet exceptioneel wordt gebruikt, maar ook in Nederland (vooral voor de gebieden II en III) meer en meer een normale verschijning wordt. J- van Gijsen. N. D. Haasbroek. Grafische bepaling van de coördinaten van voor- en achterwaarts ingesneden punten met overtallige waarnemingen. 43 blz., formaat A 4, zonder jaartal (1957)- Deze verhandeling, die geheel is aangepast aan de nieuwe Handleiding voor de technische werkzaamheden van het Kadaster en in de eerste plaats bestemd is voor de studenten voor het diploma geodetisch-ingenieur, is niet in de handel, maar voor belangstel lenden verkrijgbaar na storting van 1.op de postrekening 125326 van de schrijver te Rijswijk. VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van het zeventiende congres, gehouden op 22 en 23 mei 1957 in Hotel Voncken en de Schouwburg te Valkenburg Het was een aardige en door een ieder gewaardeerde attentie van het gemeentebestuur van Valkenburg de congresgangers met vlaggen te verwelkomen en met speciaal voor dit doel vervaardigde borden de weg naar hotel Voncken en de Schouwburg te wijzen. De entree in Valkenburg was een goed begin en toen de voorzitter Prof. R. Roelofs de deelnemers met hun dames begroette, was op nieuw de band gelegd, die telkenmale ontstaat bij de opening van het jaarlijkse congres. De voorzitter sprak er zijn waardering over uit, dat de belang stelling van de dames elk jaar toeneemt; 48 van de ongeveer 90 deelnemers waren ditmaal vergezeld van hun echtgenote of ver loofde. Hij heette in het bijzonder welkom de sprekers en de heer G. L. Strang van Hees, vertegenwoordiger van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius". Onderwijl de dames onder het genot van door de N.L.F. aange boden koffie met gebak de kennismaking hernieuwden, begaven de heren zich naar de Schouwburg. De voorzitter verrichtte daar allereerst de opening van de tentoonstelling. Dit onderdeel van het 263

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 45