265 kunde beluisterden, brachten de dames een bezoek aan de porselein fabriek Sfinx te Maastricht, waarvan ze enigszins vermoeid, maar hoogst voldaan terugkeerden. De des namiddags gehouden officiële ontvangst van de con gressisten met hun dames door het gemeentebestuur van Valken burg was stijlvol aangepast aan het onderwerp van dit congres. Zij vond ondergronds plaats en wel in de gemeentegrot. De begroetings rede werd uitgesproken door de heer E. Presser, wethouder der ge meente. Een goed geslaagde opvoering door de balletgroep onder leiding van Wally Haacke, gaf aan de ontvangst een prachtige omlijsting. De voorzitter dankte het gemeentebestuur voor de prettige ontvangst en bood Mevr. Haacke bloemen aan. Het hierop aansluitend gemeenschappelijk diner was eveneens zeer geslaagd. De stemming was dadelijk al goed en werd zo mogelijk nog beter toen even voor het einde de Schutterij van Valkenburg „de Jonge Nobele" zich aan het congres kwam presenteren. Deze demonstratie van folklore was een prettige verrassing en een mooi schouwspel. Dat het voorzitterschap van de N.L.F. een veelzijdige taak is, bleek wel toen Prof. Roelofs door de commandant van de Schutterij werd uitgenodigd zijn mannen te inspecteren. De inspectie geschiedde geheel in stijl. De tweede dag maakten de dames een uitstapje naar enkele bezienswaardigheden in Valkenburg. De heren begaven zich naar de Schouwburg voor een huishoudelijke vergadering. Na de opening door de voorzitter werden de jaarlijks terugkerende agendapunten afgehandeld. Het verslag van de secretaris over het afgelopen jaar werd goedgekeurd. De kascommissie, bestaande uit de heren Ir. A. J. H. Meertens en Ir. H. P. van der Schaaf, verklaarde de boeken en bescheiden van de penningmeester in orde te hebben bevonden, waarna ook het financiële verslag werd aanvaard en de penning meester gedechargeerd. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd de heren G. J. Docters van Leeuwen en Mr. ir. S. M. Meelker. De periodiek aftredende voorzitter Prof. R. Roelofs werd bij acclamatie als zodanig herkozen. Evenals het vorig jaar besloot het hoofdbestuur beloningen toe te kennen aan personen die zich bijzonder hebben onderscheiden als auteur van belangrijke publikaties. Onder hartelijk applaus van de vergadering werd door de voorzitter als bewijs van waar dering voor hun grote verdienste voor de landmeetkunde aan Prof. ir. W. Baarda een oorkonde uitgereikt voor zijn diepgaande studie voor de h.t.w. 1956, en aan Ir. F. Harkink een zelfde beloning wegens de voortreffelijke behartiging van het redacteurschap van het tijdschrift gedurende vijfentwintig jaar. De heer Harkink, zeer getroffen door de woorden van de voor zitter en door de aanbieding van de oorkonde, verklaarde het werk als redacteur steeds met veel genoegen te hebben gedaan. Hij bracht dank aan de vergadering voor het feit, dat zij hem in de gelegenheid

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 47