Zuid-Limburg en hoewel het weer niet meewerkte, was het toch een mooie tocht en het hoogtepunt van deze middag, het bezoek aan het kasteel Neer-Canne, was bijzonder geslaagd. Terugblikkend op dit 17e congres, meen ik te mogen stellen, dat ieder voldaan huiswaarts is gekeerd. Op het wetenschappelijke gedeelte werden enkele heel goede voordrachten gehouden, terwijl ook de tentoonstelling een belangrijke bijdrage leverde. De om lijsting, het programma van de ontspanning, was prettig en alles geschiedde in een sfeer, die ik zou willen aanduiden als de bekende N.L.F.-sfeer. De secretaris van de N.L.F. Ir. J. Wolthuis. Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Notulen van het openbare gedeelte van de algemene vergadering, gehouden te Arnhem op 13 april 1957 De voorzitter, Ir. W. J. J. van Lent, opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer Mr. ir. C. G. van Huls, die een voordracht over „de juridische en administratieve aspecten van de nieuwe H.T.W." zal houden. Tot het naar aan leiding van deze vöordracht uitgenodigde bestuur van de Ver eniging van Hypotheekbewaarders richt spreker enige woorden van welkom, alsmede tot de heer Ir. J. Wolthuis, secretaris van de N.L.F., die een toelichting op het werk van de Federatie zal geven. De vergadering herdenkt staande het verlies van de collega's A. J. Guichard, C. L. G. Heymel, Ir. E. H. W. Visser en de oud collega de oud-ingenieur-verificateur A. N. Hamelberg. De voorzitter memoreert enige belangrijke gebeurtenissen in het afgelopen jaar en schenkt speciale aandacht aan de toezegging van de Minister van Financiën een Staatscommissie in te stellen, die de taak van het kadaster en zijn plaats in de maatschappij zal moeten bestuderen. Voorts vermeldt spreker de intrede van de eerste middelbare krachten bij het kadaster. De voorzitter vermeldt de verschijning van de nieuwe H.T.W., waarbij hij de commissie, bestaande uit de heren Prof. ir. W. Baarda, D. de Groot en Ir. F. Harkink, dankt voor de belangrijke arbeid die zij heeft verricht. Ook zwaait hij woorden van lof toe aan de vele, niet met name genoemde medewerkerser is een handleiding ontworpen, die niet alleen voor het kadaster van belang is, maar voor alle diensten die de landmeetkunde in Nederland beoefenen. Ten slotte wijdt de voorzitter enige woorden aan de instelling van het bureau van de Fotogrammetrische dienst en de toepassing van de indirecte afstandsmeting. De notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag worden goedgekeurd. Bij de besprekingen in verband met de N.L.F. deelt de voorzitter 267

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 49