mede, dat de heer Ir. F. Harkink om persoonlijke redenen zijn functie als redacteur-administrateur van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde zal neerleggen. Spreker richt de volgende woorden tot de heer Harkink: „Wij moeten de redenen die U dwingen Uw taak als redacteur- administrateur neer te leggen, aanvaarden. Wij weten, dat het voor U een moeilijk besluit is geweest, en deze beslissing heeft ons ten zeerste getroffen. Wij, die het Tijdschrift kennen en lezen, kunnen ons niet voorstellen, dat over enige tijd Uw naam niet meer onder de redactie voorkomt. Wij weten, dat U aan het redactionele gedeelte van de artikelen bijzondere aandacht schenkt en telkens weer valt ons de verzorgde inhoud en vorm van het Tijdschrift op. Maar als administrateur hebt U ook een zeer belangrijke rol ge speeld; de punctuele regelmaat van de verschijning der nummers is bijna spreekwoordelijk geworden. Zoals wij overdag onze klok met een tijdsein gelijk kunnen zetten, zo zijn de verschijningsdata van het Tijdschrift tijdseinen geworden voor het bijstellen van onze kalender. Het is al weer geruime tijd geleden, dat U door onze vergadering tot redacteur werd benoemd. In de jaren omstreeks 1930 werd de redactie gevoerd door Prof. J. M. Tienstra. In die tijd gingen er stemmen op tot het stichten van een federatie van de bestaande landmeetkundige verenigingen. Met deze wijziging in zicht en met het oog op de uitbreiding van de werkzaamheden van de redactie stelde U een reorganisatie voor. Dit leidde er toe, dat U in de ver gadering van onze vereniging van 9 en 10 september 1932 tot redacteur werd benoemd. Een simpele aftrekking van deze jaar tallen laat zien, dat U dit jaar Uw 25-jarig jubileum als redacteur viert. Hoewel het Tijdschrift later een uitgave van de Federatie geworden is, zien wij dit toch nog altijd als een stuk werk van ons. En daarom meende het bestuur, dat wij dit feit niet ongemerkt voorbij mogen laten gaan. In de eerste plaats wil ik U van harte gelukwensen met dit jubileum. Maar ook wil ik deze gelegenheid aangrijpen om U van deze plaats onze grote dank en waardering uit te spreken voor het vele werk dat U in deze kwaliteit hebt verricht. Wij willen deze dank niet alleen symboliseren in een handdruk, maar het bestuur heeft gemeend U ter herinnering aan deze tijd een boekwerk aan te bieden uit de serie „De schoonheid van ons land", om op deze wijze tevens vast te leggen „de schoonheid van Uw werk" voor de ver eniging, het kadaster en de landmeetkunde". Nadat de voorzitter het boek heeft aangeboden, onderstreept de vergadering de zo juist gesproken woorden met een hartelijk applaus. De voorzitter gaat daarna over tot het stellen van kandidaten voor de functie van redacteur-administrateur, waarbij hij er de aan dacht op vestigt, dat deze tevens permanent lid van het hoofd bestuur van de N.L.F. zal zijn. Enige namen worden genoemd; de 268

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 50