RECHT EN ADMINISTRATIE Besluit van 12 augustus 1957 nr. 35, houdende instelling van een Staatscommissie inzake het kadaster Wij JULIANA, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz. enz. enz., Op de voordracht van Onze Minister van Financiën van 2 augustus 1957, nr. 177, Directie Kadaster en Hypotheken; Overwegende, dat zich met betrekking tot het kadaster vraag stukken voordoen, waarvan het gewenst is, dat zij aan een onder zoek in breed verband worden onderworpen; Hebben goedgevonden en verstaan: I. in te stellen een Staatscommissie, aan welke wordt opgedragen van advies te dienen over: 1. de maatschappelijke functie die het kadaster dient te ver vullen, waarbij in het bijzonder aandacht ware te schenken aan de juridische en de planologische betekenis van de kadastrale gegevens, benevens aan de wijze waarop deze gegevens het best kunnen worden verkregen en bijgehouden; 2. de wenselijkheid van een wettelijke regeling betreffende het kadaster, onder overlegging van een ontwerp van wet, voor het geval deze wenselijkheid naar het oordeel van de Staatscommissie is komen vast te staan; II. in de Staatscommissie te benoemen: a. tot voorzitter, tevens lid: Dr. M. J. Prinsen, kandidaat notaris, Onze Commissaris in de provincie Noord-Holland; b. tot leden: als vertegenwoordigers van het Ministerie van Financiën: W. F. Stoorvogel, directeur, hoofd van de directie Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën; H. J. Ploos van Amstel, directeur van 's Rijks belastingen te Utrecht; Mr. ir. S. M. Meelker, hoofdlandmeter-A, werkzaam aan de directie Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën; als vertegenwoordigers van het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid: Mr. F. J. Beunke, hoofd van de afdeling Juridische Zaken van het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, en Ir. W. van Ommen, hoofd van het bureau Stedebouwkundige Plannen der afdeling Stedebouw van de Centrale Directie van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid, afwisselend al naar gelang van het onderwerp der beraadslagingen; als vertegenwoordiger van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening: Ir. S. Herweijer, directeur van de Cultuurtechnische Dienst te Utrecht;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 3