Litteratuuroverzicht 274 als vertegenwoordigers van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat Mr. W. J. Noteboom, referendaris, werkzaam aan de directie van de Waterstaat en Ir. A. J. van der Weele, hoofd van de Meet kundige dienst van de Rijkswaterstaat te Delft, afwisselend al naar gelang van het onderwerp der beraadslagingen; als vertegenwoordiger van het Ministerie van Justitie: Mr. L. de Vries, wetenschappelijk hoofdambtenaar-A bij de afdeling Wetgeving van het Ministerie van Justitie; als vertegenwoordiger van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten Mr. J. F. Jansen, secretaris van de gemeente Arnhem; als vertegenwoordiger van de Broederschap der Notarissen: Mr. I. van de Velde, notaris te Arnhem; als vertegenwoordiger van de Vereniging van Hypotheekbanken: Mr. Th. A. Hoog, directeur van het concern van de N.V. Utrechtsche Hypotheekbank te Utrecht; voorts: Prof. ir. W. Baarda, hoogleraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; Prof. mr. J. H. Beekhuis, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen Prof. mr. S. N. van Opstall, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Prof. dr. ir. W. Schermerhorn te Delft; c. tot eerste secretaris: het lid der Commissie Mr. ir. S. M. Meelker; tot tweede secretaris: A. Vink, referendaris, werkzaam aan het Ministerie van Financiën. Onze Minister van Financiën is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in de Nederlandsche Staatscourant zal worden geplaatst. Soestdijk, 12 augustus 1957. JULIANA, de Minister van Financiën a.i., Struycken. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten, 1956, nr. 8. Vermessungstechnische Rundschau, sept. 1956. In Hessen, een van de Westduitse „Lander", is op 1 augustus 1956 een kadasterwet in werking getreden. De wetstekst vindt men afgedrukt in de Vermessungstechnische Rundschau van september 1956 en in de Allgemeine Vermessungs-Nachrichten, nr. 8, jg. 1956, tezamen met de tekst van een Abmarkungsgesetz, die op dezelfde datum van kracht werd. Terecht zegt de redactie van laatst genoemd tijdschrift, dat deze wetten verdienen ook in andere landen te worden bestudeerd en „nachgeahmt". In een land als het onze, waar omtrent het kadaster nagenoeg

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 4