276 diploma's en noemt voorts de meest voorkomende werkzaamheden op landmeetkundig gebied. Het kadaster wordt er even bijgehaald, iets meer wordt verteld over de publikatie van titels en de wijze van bijhouden van een grondboek. Hoe het rechtsverkeer inzake onroerend goed nu precies werkt in Denemarken, is mij echter uit deze publikatie niet duidelijk geworden. W. v. R. Zeitschrift für Vermessungswesen, 1956 nr. 9. Propping, Stadtische Umlegung und Reichsgaragenordnung. Een toepassing van stedelijke ruilverkaveling; door middel van een herverkaveling van de binnenplaatsen wordt het parkeer probleem in steden opgelost. Schweizerische Zeitschrift für Vermessung, u.s.w., 1956 nr. 10. E. Tanner, Die Umsiedelung im Rahmen der Zusammen- legungen in der Schweiz. De schrijver geeft een uitvoerige beschouwing over de ver plaatsing van bedrijfsgebouwen en het stichten van nieuwe be drijven op nieuw gewonnen gronden in ruilverkavelingsverband. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten, 1956 nr. 10. Wraase, Aufgaben, Wege und Besonderheiten der Fiurbereinigung im Ruhrgebiet. Dit nummer is speciaal gewijd aan de beschrijving van alle taken die de landmeetkundige ingenieurs vervullen bij de ont wikkeling van het industriegebied van de Ruhr. In het boven genoemde artikel wordt een beschrijving gegeven van de wijze waarop de ruilverkaveling kan bijdragen tot een harmonische ontwikkeling in de vestiging van woonkernen in het landelijke gebied. In het noorden van het Ruhrgebied zal in de toekomst de mijnbouw worden uitgeoefend. Met behulp van de ruilver kaveling kunnen de gronden die nodig zijn voor de aanleg van wegen en de vestiging van woonkernen worden verkregen, zonder dat de landbouwbelangen te veel in het gedrang komen. Er wordt voor gezorgd, dat de oppervlakte landbouwgrond niet vermindert. Van een drietal reeds uitgevoerde verkavelingen worden bijzonder heden vermeld. G. F. W. Orgaan van de Vereniging van Landmeetkundigen, 9e jaargang, nr. 6, 26-12-56. Uit het verslag van de 9e algemene vergadering gehouden op 24-1-56. Rapport betreffende een vakdiploma voor meetarbeiders. De vergadering is het er over eens, dat een diploma gewenst is. De materie zal door het bestuur verder worden uitgewerkt en contact zal worden gezocht met de N.L.F.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 6