35» doorgangstijden worden door het Mathematisch Centrum in Amsterdam berekend. Met behulp van deze tevoren bepaalde gegevens kunnen uit iedere waargenomen groep, die uit een dertigtal sterren bestaat, de gevraagde geofysische breedte en de klokcorrectie in drie uur tijd worden berekend. De hiervoor benodigde formulieren zijn in bestelling. Ook met de maancamera is nog geen ervaring opgedaan. Het ligt in de bedoeling, dat de waarnemers hun reis naar Curacao via het Naval Observatory in Washington maken, waar ons instrument wordt gemaakt en waar men de nodige ervaring met de maancamera al heeft opgedaan. Behalve de waarnemers moet echter ook het instrumentarium naar Curasao. Voor het inpakken en het verzenden van deze kost bare lading is al de grootst denkbare hulp toegezegd door het ver pakkingsinstituut T.N.O., Philips, de K.N.S.M. en de douane autoriteiten. Deze belangeloze hulp van buitenaf is voor ons steeds weer een aansporing om van het astrostation ,,De Muizenberg" nog iets beters te maken dan al wordt verwacht. Ir. A. C. SCHEEPMAKER, Het instrumentarium voor Curasao Van het instrumentarium bestemd voor het te vestigen geodetisch- wetenschappelijk ambtenaar aan de Technische Hogeschool te Delft: Prisme Grand miroir Objectif Cuvette a Oculaire Prisme de Wollaston Vis^C^ micrométrique Véhicule Petit miroir Galet Disque du variateur de vitesse Réglage d'horizontalité Engrenage de La Hire. Plateau mobile Différent iel Volant du différent lel Cloche fixe Moteur Démultiplicateur variable Fig. i. Astrolabium van Danjon; schematische voorstelling.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 16