44 is uitgegaan van de gedachte, dat al het bouwland van een bedrijf aan één kavel bij elkaar ligt. In de praktijk zal dat niet altijd te verwezenlijken zijn. Wanneer een boer twee even grote kavels krijgt, zullen wij er de voorkeur aan geven die allebei in drie percelen in te delen en niet allebei in zessen. Dat verzwakt dan de bezwaren tegen een kavel lengte van 300 a 400 m bij kavels kleiner dan 6 a 7 ha. Bij minder dan 6 a 7 ha bouwland per bedrijf blijven deze argumenten on verminderd bestaan. G. BIERMA, Herverkaveling Walcheren Wat een half jaar geleden schier onmogelijk leek, is dank zij de uiterste inspanning van het personeel van het bureau Ruil verkaveling te Middelburg met assistentie van andere bureaus toch gelukt: op 23 december 1957 werd ten overstaan van notaris R. Batten de akte van toedeling van de herverkaveling Walcheren gepasseerd. Tien jaren waren er verlopen, nadat de Herverkavelings- wet door de Tweede en Eerste Kamer der Stat en-Generaal was aan genomen, jaren waarin vele en velerlei problemen tot een oplossing waren gebracht. En al is het waar dat niet alle werk feilloos is verricht, er is toch zeer veel tot stand gekomen waarmee vooral agrarisch Walcheren is gebaat en dat hun, die daaraan hun beste krachten hebben gegeven, tot voldoening stemt. Er was dan ook alle reden om aan dit gebeuren meer dan gewone aandacht te schenken. Na het passeren van de akte werd een persconferentie gehouden, waarin in woord en beeld een indruk van het werk werd gegeven. De voorzitter van de herverkavelingscommissie, Mr. A. J. van der Ir. W. A van der WerffHet verkavelingsplan bij ruilverkaveling. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde jo, 128-137 (1954). Ir. B. Prummel: Cultuurtechnische ervaringen bij de ontginning van de Zuiderzeepolder. Landbouwkundig Tijdschrift 62, 977-922 (1950). W. E. Jones: Farmplanning methods. Farmplanning and Budgeting Services in Farm Management Advisory Work. Fatis report OEEC 1954. Ir. J. P. A. van den Ban: Bedrijfsvoering op de nieuwe ontginningsbedrijven in het Land van Maas en Waal. Gelders Landbouwblad 18, nr. 7, 17 febr. 1955. Ir. J. P. A. van den Ban: Ervaringen met de nazorg in de Ruilver kaveling Maas en Waal-W. Maandblad Landbouwvoorlichting n, 485-492, nov. 1955. W. de Wolf: Het bouwplan op de akkerbouwbedrijven in de Noord-Oost- polder. Uitgave van de Vereniging voor bedrijfsvoorlichting in de Noord-Oostpolder (1952). B. Naurath: Neuere Probleme der Flurbereinigung. Allgemeine Ver- messungs-Nachrichten 5, 131-139 (1955). hoofd van het bureau van de ruilverkavelingsdienst te Middelburg:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1958 | | pagina 46