77 ik hoop velen zijn, worden hier de volgende gegevens overgenomen Het verslag (129 pag.) is uitgegeven door The European Produc tivity Agency of The Organisation for European Economic Co operation in Parijs. De import in Nederland geschiedt door Meu- lenhof Co., Beulingstraat 2 Amsterdam, de verkoop door W. P. van Stockum, Buitenhof 36 Den Haag. De prijs zal 4 a 5 gulden bedragen. Van der Werff Schweizerische Zeitschrift für Vermessungswesen, Kultur- technik und Photogrammetrie, 1958, nr. 1. R. Junod: De quelques expériences en matière de reunions parcellaires dans le canton de Vaud. De in 1951 uitgevaardigde wet aangaande de administratieve ruil verkaveling heeft ten doel de hergroepering van gehele kadastrale percelen. Volgens deze wet mogen de kadastrale grenzen tijdens de procedure worden gewijzigd, indien zij een ongunstige vorm hebben voor de bedrijfsvoering. Het gaat hier dus om kleine grenscorrecties. In de toelichting op de wet echter noemt de wetgever de mogelijkheid bij de toedeling een gedeeltelijk kadastraal perceel toe te wijzen, indien de totale waarde van de nieuwe toe te wijzen gehele percelen aanzienlijk afwijkt van de inbrengwaarde. In dat geval mag echter maar één gedeeltelijk kadastraal perceel per eigenaar worden toegewezen. Met toepassing van deze maatregel heeft men in het kanton Waadt vijf jaren nuttig werk kunnen verrichten. Toen greep het „Bundesgericht" bij de behandeling van een bezwaar tegen de toedeling in, omdat een splitsing van percelen niet in de wet is geregeld. Daarna is de wetgeving in het kanton zodanig gewijzigd, dat de in de toelichting bedoelde splitsing wel mogelijk is zonder dat de beperkende bepaling van één splising per eigenaar is opgenomen. De schrijver beveelt nu aan zo weinig mogelijk van de nieuwe bepaling gebruik te maken, opdat niet te veel gedeeltelijke percelen worden gevormd. De overheid is er toe overgegaan kleine cultuurtechnische werkzaamheden in de administratieve ruilverkaveling te subsidiëren. Schrijver waarschuwt tegen het gevaar, dat de „réunion parcellaire" ontaardt in een „remanient parcellaire". Indien cultuurtechnische werken op enigszins grotere schaal moeten worden uitgevoerd, passe men de normale ruilverkaveling toe. G.F.W. FOTOGRAMMETRIE Litteratuuroverzicht Photogrammetrie und Grundstückvermessung. De gemeenschappelijke vergadering van de „Schweizerische Gesell-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1958 | | pagina 27