94 waarin wiskundige ingenieurs in de praktijk emplooi kunnen vinden is nu nog niet te voorspellen. Veel hangt er hierbij van af, of zij in staat en bereid zullen blijken in de toekomst ook leidende functies te vervullen. Naar mijn mening kan een goede training in rechtlijnig denken hierbij een compensatie vormen voor een gemis aan specifiek technische kennis. In memoriam Ir. E. G. J. EISINGA Uit Nigeria bereikte ons het droevige bericht, dat in het Universiteitszieken huis te Ibadan op 16 november j.l. op 34-jarige leeftijd aan polio is overleden Evert G. J. Eisinga. Na zijn afstuderen in 1952 in Delft was hij de eerste Nederlandse geodetisch - ingenieur die in dienst trad van de British Colonial Survey met als stand plaats de Federal Survey te Nigeria. Het grootste deel van de tijd daar doorgebracht, wijdde hij aan de opzet van een primaire waterpassing over Nigeria. Zijn grote ijver en overgave bij zijn werk maakten hem alom bekend. Telkens wanneer hij van zijn vele tochten als gast bij ons in Noord-Nigeria aankwam, bleek uit de gesprekken met welk een idealisme hij zijn werk voor een onderontwikkeld land als Nigeria opvatte. Helaas maakte een vroegtijdige dood een abrupt einde aan zijn vele toekomstplannen. Onze gedachten gaan, met grote deelneming, uit naar zijn moeder, die door het verlies van haar enige zoon zo zwaar beproefd wordt. In eerbied gedenken we op deze plaats het heengaan van onze collega Evert. A. J. Voshaar Onderzoek voor landmeetkundig ambtenaar-A van het kadaster 1952 (Vervolg van jaargang 1957, blz. 219) Opgave 4. Groottebepaling. Tijd: 4 uur. Het perceel 5181, indertijd vastgesteld op 610 ca, wordt gesplitst in de percelen 5182 t/m 5189. Bepaal de grootten van de nieuwe percelen zoveel mogelijk door gebruikmaking van de meetgetallen en ontleen de overige gegevens aan een kaartering op schaal 1 250.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1958 | | pagina 44