96 Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie In dit verslagjaar, dat de periode i maart 1957 tot 1 maart 1958 beschrijft, kwam het hoofdbestuur drie maal in vergadering bijeen. Van de eerste twee vergaderingen verschenen in beknopte vorm verslagen in dit tijdschrift; van de laatste bijeenkomst, die op 21 februari 1958 werd gehouden, zijn de notulen in dit jaarverslag verwerkt. De volgens rooster aftredende voorzitter Prof. R. Roelofs werd als zodanig herkozen. De Heer Ir. F. Harkink, die gedurende een ononderbroken periode van 25 jaren redacteur-administrateur van het tijdschrift was, werd op 1 januari 1958 in deze functie opge volgd door de heer Ir. H. L. van Gent. Het corresponderend lid de heer Ir. C. Koeman trad wegens het eindigen van zijn ambts periode uit het hoofdbestuur. De oorkonde voor belangrijk landmeetkundig werk werd uit gereikt aan Prof. ir. W. Baarda en Ir. F. Harkink. In de samenstelling van de examencommissie kwam geen ver andering. Er werden op de in 1957 afgenomen examens 27 diploma's uitgereikt, 19 voor het examen landmeettechnicus, 5 voor het examen landmeetkundig tekenaar en 3 voor het examen landmeet kundig rekenaar. Aangaande de toekomstige N.L.F.-examens werd besloten geen lagere examens af te nemen, de examens landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar te handhaven, en de examens land meettechnicus te beëindigen zodra op de arbeidsmarkt blijkt, dat de hogere technische school aan de vraag naar middelbare land meetkundigen kan voldoen. De opleidingscommissie werd wegens het beëindigen van haar taak ontbonden. De structuurcommissie belast met het onderzoek naar de toe komstige structuur van de Federatie onderging enkele mutaties en is thans als volgt samengesteld: Ir. F. Harkink, Ir. A. Schef- fer, Ir. F. Schuurman, Prof. ir. G. F. Witt en Ir. A. J. Wijtema. De regionale bijeenkomsten stonden vrijwel geheel in het teken van studiebijeenkomsten gewijd aan de nieuwe H.T.W. De studiedag op 8 maart 1957 was gewijd aan het Internationale Geofysische Jaar. Voor deze dag, waarop in het bijzonder aandacht werd geschonken aan het thans op Curasao gevestigde geodetisch astronomische station, bestond grote belangstelling. Het 17e congres had tot onderwerp de mijnmeetkunde en werd op 22 en 23 mei 1957 gehouden. De ongeveer 90 deelnemers kunnen terugzien op een goed geslaagd congres. Ter stimulering van de Nederlandse deelname aan het 9e inter nationale landmeterscongres in Scheveningen en Delft besloot het hoofdbestuur de leden 50 van de inschrijfgelden voor het weten-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1958 | | pagina 46