99 13-3°I4-Ï5 Voordracht door Ir. G. J. Bruins over „Een inter nationale ijkbasis in de Loenermark". 1415 Vertrek per autobus naar de Loenermark, waar door enkele studenten een demonstratie van het ijken van invardraden zal worden gegeven. Jaarverslag van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde In 1957 moest de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde het verhes betreuren van het lid A. J. Guichard. Het ledental bleef gelijk; op 1 januari j.l. telde de vereniging 197 gewone en 62 buitengewone leden. Nadat door verschillende leden der Tweede Kamer bij de be handeling van hoofdstuk VII B van de Rijksbegroting voor 1957 was aangedrongen op instelling van een Staatscommissie inzake het kadaster, werd bij Koninklijk Besluit van 14 augustus 1957 de commissie-PRiNSEN ingesteld. Op 14 oktober j.l. werd de commissie geïnstalleerd. Voor de opdracht aan de commissie en voor de namen van de leden moge worden verwezen naar blz. 273 en 274 van de vorige jaargang van dit tijdschrift; voor de installatierede van de Minister van Financiën en voor de antwoordrede van de voorzitter van de commissie moge worden verwezen naar blz. 367 e.v. van dezelfde jaargang. Aan het einde van het jaar 1957 kreeg de administratieve ver werking van de Herverkaveling-Walcheren haar beslag, zodat een 12-jarige arbeid met succes werd bekroond. Nadat in 1956 een nieuwe H.T.W. het licht zag, verscheen in augustus 1957 een totaal herziene en omgewerkte Instructie Kadaster (I.K.), waarin vele voorschriften voor de bij het kadaster werkzame ambtenaren vervat zijn. Tijdens de op 13 april 1957 te Arnhem gehouden algemene ver gadering hield Mr. ir. C. G. van Huls een voordracht over de juridische en administratieve aspecten van de nieuwe H.T.W. Deze voordracht is gepubliceerd op blz. 22 e.v. van de lopende jaargang van dit tijdschrift. De vergaderingen van het hoofdbestuur van de N.L.F. werden door de aangewezen vertegenwoordigers, Ir. W. J. J. van Lent en Ir. A. J. Wytema, bijgewoond. Met het bestuur van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs werden op openhartige wijze verschillende punten besproken, die in het aanrakingsvlak van beide verenigingen liggen. Arnhem, februari 1958. De secretaris, Wytema

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1958 | | pagina 49