35i Het wetenschappelijk gedeelte van het congres werd besloten met de algemene vergadering van de F.I.G. op 4 september. Tijdens deze vergadering kwamen achtereenvolgens de voorzitters van de zeven technische commissies aan het woord, teneinde de in de commissies opgestelde resoluties voor te lezen en daarop zo nodig nog enige toelichting te geven. Hierop werden de resoluties aange nomen. Sir Alexander Killick, het oudste erelid van de F.I.G. richtte nog enige vriendelijke woorden tot de organisatoren en tot degenen met wie hij gedurende 25 jaar in F.I.G.-verband had samengewerkt. Nadat door de vice-president, Dipl.-Ing. Dr. F. Schiffmann, woorden van waardering waren gesproken voor de goede organisatie, sloot de president, Prof. Roelofs de zitting, met dankzegging aan allen die tot het welslagen van het congres hadden bijgedragen. Terwijl in de technische commissies ijverig verschillende pro blemen werden bestudeerd, bestond voor de de congresdeelnemers begeleidende dames de gelegenheid deel te nemen aan verschillende excursies. De bezoeken strekten zich uit van karakteristiek Neder landse oorden via pittoreske plaatsjes tot toeristische centra. Ook de winkels in de nieuwe binnenstad van Rotterdam werden niet vergeten. Zondag 31 augustus was uitgetrokken voor een boottocht naar de Kager en Brasemer meren en voor een bezoek aan het vogelpark Avifauna te Alphen aan de Rijn. Het mooie weer maakte dit uit stapje tot een genot. Ook het welslagen van de excursies op dinsdag 2 september was in hoge mate afhankelijk van het weer, daar bij elke excursie ten minste één boottocht, soms van enkele uren, werd gemaakt. Men heeft echter gedurende het congres geen ogenblik over het weer kunnen klagen. Zelfs de deelnemers uit subtropische en tropische gebieden waren in dit opzicht tevreden. Op genoemde dinsdag stonden vooral onze grote waterwerken in het brandpunt van de belangstelling: IJsselmeerpolders, Delta werken, stormvloedkering bij Krimpen aan de IJssel, dit alles maakte op menige vreemdeling diepe indruk. Overal werd bovendien een duidelijke uitleg gegeven. Op vrijdag 29 augustus 's avonds waren de congresdeelnemers en hun dames de gast van de Nederlandse Landmeetkundige Fede ratie, en wel op de Markt te Delft, zulks ter bijwoning van de „Taptoe Delft". Van dit muzikale historische militaire spel heeft ieder volop genoten. Een officieel banket besloot op donderdag 4 september het con gres. Tijdens dit banket werd namens de U.N.O. gesproken door de Heer E. K. Baumgarten, verder spraken Prof. ir. H. E. Jaeger namens de U.A.T.I. (Union des Associations Techniques Internatio nales), waarbij de F.I.G. is aangesloten, Dr. J. de Graaff Hunter namens de A.I.G. (Association Internationale de Géodésie) en Dr. H. Harry namens alle buitenlanders.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1958 | | pagina 25