379 Inhoud van de 74ste jaargang (1958) FOTOGRAMMETRIE EN CARTOGRAFIE b. Van het eerste examen geodetisch-ingenieur dat in 1959 wordt ge houden, zal de uitslag omstreeks half juni worden bekend gemaakt. Zij die aan dit examen wensen deel te nemen, dienen hun scripties vóór 1 mei 1959 in te zenden. c. Het programma voor de Hogeschooldag op zaterdag 10 januari 1959 luidt voor de Afdeling der Weg- en Waterbouwkunde (de sub-afdeling Geodesie heeft geen apart programma) als volgt: 10.30 Samenkomst in het gebouw voor Weg- en Waterbouwkunde, Oost plantsoen 25, Delft. n.Lezing door Ir. C. van Traa, hoofddirecteur van de dienst voor stadsontwikkeling en wederopbouw van de gemeente Rotterdam. Onderwerp: De groeiende stad. 12.30 Koffietafel in het gebouw voor W. en W., voornoemd. 14.30 Toespraak van de conrector Prof. R. Roelofs in de Westerkerk. Cartografische Sectie van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Ge nootschap Op 13 september j.l. is opgericht een cartografische sectie van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap. Als lid van deze sectie kunnen toetreden personen en instellingen die zich bewegen op het gebied van de ambtelijke en particuliere cartografie en zij die hun belang stelling voor de cartografie in verenigingsverband wensen te tonen. Het voorlopig bestuur van de sectie wordt gevormd door de heren Dr. F. J. Ormeling (voorzitter), Ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt (secretaris) en M. de Smit (penningmeester). 19 nov. 1958 H. L. v. G. LANDMEETKUNDE Blz- Ir. C. Koeman. Welke nauwkeurigheid geeft de barometrische hoogtemeting 3 Ir. A. C. Scheepmaker. Een vereenvoudigde berekeningswijze bij het onderzoek van een randverdeling volgens de methode Heuvelink53 Ir. C. Koeman. Analyse van een barometrische hoogtemeting 58 Prof. ir. G. J. Bruins. Geodesie en gravimetrie277 [Litteratuuroverzicht Boekbeoordelingen door Prof. ir. W. Baar da: Leder steger, Theoretischer Versuch einer exakten Lösung des gesamten Problemes der Erdfigur71 Ir. M. Haarsma: Töpfer, Ableitung von Winkeln übergeordneter Dreiecke aus Dreiecksnetzen352 Tijdschriften73 Photogrammetrische Wochen 1958 te München3^6 Litteratuur over zicht Boekbeoordelingen door C. A. J. von Frijtag Drabbe Burger, Photographies aériennes et aménagement du territoire 3^8 Ir. P. A. Roos Brucklacher, Beitrag zur Planung, Yorbereitung und Durchführung photogrammetrischer Bildflüge371 Tijdschriften77

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1958 | | pagina 53