334 1954 (Bijeenkomst te Straatsburg)Etude des chemins et de la desserte en matière de remembrement rural, 1955 (Bijeenkomst te Zürich)Aménagement rural et périmètre des opérations de remembrement, 1956 (Bijeenkomst te Dij on)Aménagement du village rural: röles respectifs de l'urbaniste et du géomètre, 1957 (Bijeenkomst te Delft)Choix et détermination des critères de l'équivalence en matière de remembrement rural. Het belang van de genoemde onderwerpen spreekt voor zichzelf. Het vergelijken van de nationale methoden met elkaar, het uit wisselen van gedachten, het verrijken van eikaars inzicht, het klimaat scheppen voor een vriendschappelijke samenwerking is een belangrijke factor voor de ontwikkeling van de ruilverkaveling in de verschillende landen. Onze zuiderburen hebben een concept-wet gemaakt naar Zwitsers voorbeeld (kanton Vaud). Ook op het gebied van het Kadaster doen zich vele problemen voor die aller aandacht verdienen. Bijv.Welke zijn de mogelijkheden om tot invoering van een mechanische administratie over te gaan Of: Op welke wijze dient het in kaart brengen te geschieden? Of: Welke mogelijkheden brengt de toepassing van de fotogramme- trie met zich Commissie II heeft dan ook gemeend aan de punten die het kadaster betreffen wat meer aandacht te moeten besteden. Het kadaster is in de laatste jaren wat in de hoek gedrongen door de geweldige ontwikkeling van de ruilverkaveling, doch het is niet juist om de eveneens belangrijke en talrijke vraagpunten het kadaster betreffende, voorbij te lopen. De internationale uitwisse ling van de problemen kan ook hier uitstekend werken en rijpe vruchten afwerpen. Voor het congres te Scheveningen is geen bepaald onderwerp in studie genomen. Wel is van de aangesloten landen een nationaal rapport gevraagd over Kadaster en Ruilverkaveling, waarbij de volgende punten als leidraad konden dienen: de organisatie van het Kadaster en/of de Ruilverkaveling, de juridische ontwikkeling, de ontwikkeling in de administratie, de ontwikkeling in de techniek, de belangrijkste litteratuur. In totaal zijn 16 nationale rapporten ingediend. Aan de gedelegeerde van Duitsland, Dr. Kurandt, is gevraagd aan de hand van deze nationale rapporten een speciaal rapport over het Kadaster samen te stellen, welk rapport als basis en uitgangs punt zou moeten dienen voor de besprekingen in de komende jaren. In de vergaderingen van Commissie II gedurende het congres is allereerst behandeld het rapport van de president van deze commis sie. Dit rapport geeft een overzicht over doel en wezen van de com missie, beschrijft haar taak en werkwijze en het geeft een overzicht over de werkzaamheden in de jaren 1953 tot 1958. Daarin is be sproken het speciale rapport van Dipl.-Ing. O. Stoier (Oostenrijk)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1958 | | pagina 8