29 IV. Is aansluiting in een of andere vorm bij het Koninklijk Insti tuut van Ingenieurs gewenst V. Zo neen, is dan een nauwere samenwerking met dit Instituut (en eventueel andere instellingen) gewenst Ad. I: De maatschappelijke indeling van de beoefenaars der land meetkunde De beoefenaars kunnen worden ingedeeld in drie groepen A. de lagere krachtentekenaars, landmeetkundigen, land meetkundige ambtenaren enz. B. de middelbare krachten: zij die het H.T.S.-diploma hebben verworven of daarmee gelijk gesteld kunnen worden C. de hogere krachtenzij die hun opleiding aan de Land meterscursus verbonden aan de L.H.S. te Wageningen of aan de T.H. te Delft kregen of daarmee gelijk te stellen zijn. De tot de eerste twee groepen behorende krachten zijn onderge bracht in de Vereniging van T.A.K. en in de Vereniging van Land meetkundigen. De onder C genoemde personen zijn voornamelijk lid van de ad. II te noemen verenigingen. De commissie zal zich in hoofdzaak beperken tot de onder C genoemde personen, hoewel niet kan worden voorkomen ook de onder A en B bedoelde groepen in het rapport te betrekken. Ad. IIDe status van de onder C bedoelde verenigingen Teneinde de onder II gestelde vraag te kunnen beantwoorden is het gewenst omtrent de verenigingen die in de Nederlandse Landmeetkundige Federatie samenwerken een historisch overzicht te geven en hun doelstelling en samenstelling te vermelden. Als oudste vereniging moet worden genoemd de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster welke vereniging volgens artikel i van haar reglement, vastgesteld op 7 september 1910, rekent te bestaan van 15 april 1879 a^- Het doel wordt in artikel 3 van dat reglement als volgt omschreven ie. Voor het Kadaster en zijn ambtenaren zodanige plaats te verkrijgen, als waarop zij met het oog op het gewicht en de be tekenis der instelling aanspraak mogen maken. 2e. Door onderlinge bespreking zoveel mogelijk eenvormigheid te verkrijgen over het gehele land in de uitvoering van dienst voorschriften. 3e. De behartiging der belangen van haar leden en van die der onder hen staande ambtenaren, op de grondslag van billijkheid en 's-Rijks belang. Bij koninklijk besluit van 17 maart 1922 zijn de Statuten van de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster goedge keurd de doelstelling werd in deze statuten als volgt gesteld

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 31