36 Iedere specialist benadert het probleem van zijn eigen gezichts hoek uit, waarbij het voor de ene specialist moeilijk is de gedachten- gang en de motieven van zijn medewerker aan de andere zijde te volgen. Ter voldoening aan de behoefte om meer van elkaar te weten en aldus vruchtbaar te kunnen samenwerken ziet men, dat thans verschillende oplossingen worden toegepast a. instelling van werkgroepen, waarin specialisten van allerlei rich tingen zijn opgenomen om problemen op te lossen; b. het houden van congressen en vergaderingen waarin een pro bleem uit verschillende richtingen wordt benaderd. Een dergelijk congres kan door één, maar ook door meer verenigingen worden georganiseerd. Zo vormt de sectie cultuurtechniek van het K.I. van I. tezamen met de studiekring cultuurtechniek van het Kon. Gen. voor Land bouwwetenschap een „Cultuurtechnische Vereniging", die de onder a en b genoemde taken verricht. De Ver. voor Fotogrammetrie belegt jaarlijks een vergadering met de Afdeling Weg- en Water bouwkunde van het K.I. van I. De commissie beveelt aan de onder a en b bedoelde taken even eens door de N.L.F. te doen verrichten in samenwerking met bijv. de „Cultuur-technische Vereniging", de Afd. Weg- en Waterbouw kunde van het K.I. van I., de Broederschap van Notarissen, de Nederlandse Juristenvereniging enz. Conclusies 1. De commissie acht de federatieve vorm de meest geschikte voor de coördinatie van het verenigingsleven op landmeetkundig gebied. 2. De aansluiting van de N.L.F. bij het Kon. Instituut voor Inge nieurs acht de commissie niet gewenst. 3. De commissie beveelt het Hoofdbestuur aan een nauwere samen werking te bewerkstelligen met organisaties waarvan de leden op wetenschappelijk en maatschappelijk gebied samenwerken met geodeten. De elektronische administratiemachine IBM 305 RAMAC Aan het arsenaal van elektronische reken- en administratie-machi nes is sinds enige tijd een nieuw type toegevoegd, de IBM 305 RAMAC (Random Access Method of Accounting and Control). Uit de in december j.l. te Amsterdam gegeven demonstratie bleek dat de belangrijkste vernieuwingen bij deze machine op het gebied van het geheugen liggen. Er zijn verschillende vormen van ge heugens: magnetische band, magnetische trommel, magnetisch schijvengeheugen, magnetische kernen. De bruikbaarheid van een

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 38