38 normale onderdelen, zoals bedieningslessenaar met elektrische schrijfmachine, rekeneenheid en afdrukmechanisme. Door dit laatste worden de resultaten door middel van een zgn. „stick printer" met een snelheid van 30-80 regels per minuut, afhankelijk van de lengte, gedrukt. De IBM 305 is niet zozeer bedoeld als rekenmachine, dan wel als machine voor het bijhouden van grote administraties, waar zij door de enorme geheugencapaciteit bijzonder geschikt voor is. De bediening geschiedt door slechts één operateur. Ir. P. A. Roos Nederlandse Landmeetkundige Federatie Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 27 november 1958 In deze vergadering werd het eindrapport van de structuur commissie besproken en aanvaard. De eindconclusies zijn: 1. De commissie acht de federatieve vorm de meest geschikte voor de coördinatie van het verenigingsleven op landmeetkundig gebied. 2. De aansluiting van de N.L.F. bij het Kon. Instituut voor Inge nieurs acht de commissie niet gewenst. 3. De commissie beveelt het Hoofdbestuur aan een nauwere samen werking te bewerkstelligen met organisaties waarvan de leden op wetenschappelijk en maatschappelijk gebied samenwerken met geodeten. Betreffende de regionale bijeenkomsten werd door de Heer Ir. C. W. Moor medegedeeld, dat in het vorig seizoen achttien bijeen komsten waren georganiseerd. Ook dit seizoen hebben verschillende districtscommissarissen weer zeer aantrekkelijke programma's samengesteld. Het F.I.G.-congres is een wetenschappelijk succes geworden. Ook financieel bezien zijn de resultaten niet negatief uitgevallen. De deelnemers aan het „Werkfonds N.L.F." ontvingen intussen hun bijdragen terug. Het hoofdbestuur heeft hun medewerking zeer op prijs gesteld. Blijkens het door de examencommissie uitgebrachte verslag van de examens 1958 meldden zich voor de examens landmeettechnicus, landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar respec tievelijk 40, 17 en 9 kandidaten, waarvan respectievelijk 8, 4 en 3 het diploma behaalden. Het hoofdbestuur besloot de examencommissie te bedanken voor het vele en voortreffelijke werk dat zij wederom verrichtte. Ir. A. H. Kooimans heeft wegens drukke werkzaamheden be dankt als lid van de examencommissie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 40