Vliegplannen electronisch berekend in 4 minuten Vlieghoogte, afstand, temperatuur, wind, atmosferische veranderingen, zij alle bepalen de vliegtijd en. het brandstofverbruik van iedere KLM- machine De technische uitvoering van de vlucht vergt uiteraard een groot aantal tijdrovende berekeningen In het IBM Electronisch Rekencen trum te Amsterdam berekent de IBM 650 Electronische Computer de vlieg plannen voor de Europa-routes van de KLM. In 4 minuten produceert de IBM 650 een tabel met 156 vlieg plannen voor één route, waarvan de samenstelling voordien 20 uur inge spannen handarbeid vergde. Wat vroeger niet mogelijk was, wordt thans bereikt: een feilloze nauw keurigheid als basis voor nog grotere vliegveiligheid Om een idee te geven van de nauwkeurigheidde grondgegevens worden berekend in 1/10.000 uren, de afstanden in 1/100 mijten en de benzine in ponden. Voor het berekenen van een vliegplantabel krijgt de machine 1.000 instructies toegevoerd, op grond waarvan hij automatisch 60.000 bewerkingsstappen uitvoert. Meer en meet maken wetenschappelijke instellingen, organisaties en het bedrijfsleven op basis van een uurtarief - een dankbaar gebruik van deze efficiënte IBM-service In het ERAC-centrum staat een staf van deskundigen klaar om U behulpzaam te zijn Een omvangrijke programma-bibliotheek is kosteloos te Uwer beschikking. Electronisch Reken- en Administratie-centrum De IBM 650 een universele machine werd reeds toegepast voor Actuariële berekeningen Antenne-berekeningen Brug-constructles Cam-design Destillatie-kolommen Irrigatie-problemen Kadaster-berekeningen Kernreactor-berekeningen Operational Research Pijpleidingen Stabiliteitsberekeningen Statistische berekeningen Sterkte-berekeningen Transformator berekeningen Trillingsanalyse Vliegplantabellen Warmte-wisselaars en vele administratieve en commerciële toepassingen Sarphatistraat 47-55. Amsterdam, Telefoon 740669-745900-746798

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 48