8g in beschouwing genomen, en de wetgeving in Nordrhein- Westfalen vergeleken met de nieuwe wet van 1952. In een aanhangsel zijn de bepalingen van de wet van 1952 opgenomen. De uitvoering van het boek is zeer fraai, hetgeen vermoedelijk te danken is aan het feit dat het onderwerp als een opdracht voor het ministerie van woningbouw is uitgevoerd, terwijl de stad Essen en een dagblad hun medewerking verleenden. G. F. W. VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Fede ratie. In dit verslagjaar, dat de periode 1 maart 1958 tot 1 maart 1959 bestrijkt, kwam het hoofdbestuur eenmaal in vergadering bijeen. Van deze vergadering verscheen een beknopt verslag in het eerste nummer van deze jaargang van het tijdschrift. Ir. J. Wolthuis werd als secretaris opgevolgd door de onder getekende. De Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster wordt, na het uittreden van de heer J. H. Sanders, in het hoofd bestuur vertegenwoordigd door Ir. F. Schuurman. De oorkonde voor belangrijk landmeetkundig werk werd uitge reikt aan Ir. C. Koeman. Met ingang van 1 januari 1959 nam Prof. ir. G. J. Bruins de plaats van Prof. R. Roelofs in de redactie in. Wegens drukke werkzaamheden kon Prof. Roelofs zich niet meer herkiesbaar stellen. Er werden voor de in 1958 afgenomen N.L.F. examens 15 di ploma's uitgereikt: 8 voor het examen landmeettechnicus, 4 voor het examen landmeetkundig tekenaar en 3 voor het examen land meetkundig rekenaar. Ir. A. H. Kooimans zag zich genoopt, wegens drukke werkzaam heden, te bedanken als lid van de examencommissie; verder kwam er geen verandering in de samenstelling van de examencommissie. De structuurcommissie bracht haar eindrapport uit (blz. 28 jaargang 1959) en haar eindconclusies werden door het hoofd bestuur aanvaard. De regionale bijeenkomsten bleken zich nog steeds in een goede belangstelling te verheugen. De studiedag op 23 mei 1958 was gewijd aan de internationale ijkbasis in de Loenermark; tevens werd op deze dag de jaarlijkse huishoudelijke vergadering gehouden, daar er in verband met het internationale landmeterscongres in Scheveningen en Delft geen landelijk congres heeft plaats gevonden. Dit F.I.G.-congres was voor de Federatie de gebeurtenis van het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 47