klimaat in de ijstijden uitoefende op oppervlakteprocessen en bergvormen. Naast de uitgebreide artikelen bevatten deze nummers berichten en korte mededelingen op geomorfologisch gebied, alsmede be sprekingen en aankondigingen van nieuw verschenen werken. Het is uiteraard niet de bedoeling in deze kolommen de ver schillende bijdragen uit de hier genoemde afleveringen elk af zonderlijk te bespreken, en op hun merites af te wegen. Ze zijn ook niet alle van even groot belang voor de landmeter. Maar dit laatste neemt niet weg, dat het toch wel degelijk zin heeft de landmeter en de kadasterman te wijzen op het bestaan van deze geomor- fologische periodiek. Het pleit voor het ruime inzicht van de redactie van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, dat zij van het opnieuw verschijnen van het hier genoemde zuster- tijdschrift wilde doen gewagen. J. I. S. Zonneveld Nederlandse Landmeetkundige Federatie Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 26 maart 1959 In deze vergadering werd Ir. A. Scheffer benoemd tot lid van de examencommissie. Naar aanleiding van een binnengekomen brief van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs over de dubbele afdracht aan de N.L.F. voor de buitengewone leden van deze vereniging, werd besloten dit punt te doen behandelen door een commissie van penningmeesters. Op de vergadering van het „Comité Permanent" in Krakow in september 1959 zal de N.L.F. door een delegatie vertegenwoor digd zijn. In overweging is om een regelmatige medewerking van de N.L.F. aan de F.I.G. te grondvesten en deze medewerking ook financieel mogelijk te maken door het opvoeren van een post voor dit contact op de jaarlijkse begroting. Er werd afscheid genomen van Ir. B. Scherpbier als hoofd bestuurslid. De Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie zal in de toekomst worden vertegenwoordigd door haar voorzitter Prof. R. Roelofs. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde. 140 Uitleningen geschieden aan alle lezers van dit tijdschrift. Aanwinsten: 10-47. Rainsford. Survey adjustments and least squares. 336 blz. London. Ig^ 10-48. Langeraar. Vereffeningsmethoden bij hydrografische opnemingen. 322 blz. 's-Gravenhage. 1957

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 46