x57 Van elke grootheid P5 kan uit de afwijkingen ten opzichte van de vijf waarden, waarvan P5 het gemiddelde is, een standaardafwijking worden berekend. Het gemiddelde van al deze standaardafwijkingen in de beschouwde periode is ,,1'écart moyen za"Omdat de groot heden P-0 betrekking hebben op korte perioden van vijf opeenvol gende dagen, komen in en geen seizoensinvloeden tot uiting. Litteratuur Ir. H. PH. VAN DER SCHAAF, Verkenning van snelliuspunten met behulp van punten op de tolerantiecirkel Stellen we, dat de vereffening van een snelliuspunt SP als resultaat oplevert de coördinaten Xsp, Ysp in het R.D.-stelsel, en dat we in SP aannemen een assenstelsel Ax, Ay evenwijdig aan dit terrestrische stelsel, dan luidt de vergelijking van de standaard ellips in dit punt, bij een bepaling uit binnenrichtingen [ga'a'] AX2 2 [ga'b'} AXAY [gb'b'AY2 p2. 1) Volledigheidshalve zij aangegeven, dat hierin g gewicht a' richtingscoëfficient a gereduceerd a b' richtingscoëfficient b gereduceerd b p2 variantiefactor, welke in de H.T.W. gesteld is op 800, uitdrukkende 800 dmgr2. 1. Prof. R. Roelofs: Delft en het Internationale Geofysische Jaar. T. H. Mededelingen, 4e Jg. nr. 1, sept. 1956. Hemel en Dampkring 1956. 2. Ir. J. Rolff: Wat er komt kijken bij de vestiging van een geodetisch- astronomisch station op Curasao. Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde, Jg. 1957, nr. 6. 3. Ir. A. C. Scheepmaker: Het instrumentarium voor Curasao. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, Jg. 1957, nr. 6. 4. Th. de Haas A new method and a new instrument for the determination of the chronometercorrection by means of radio time signals. Publ. van de Rijkscommissie voor Geodesie, aangeboden aan General Assembly of the International Association of Geodesy at Rome 1954. 5. Prof. R. Roelofs: Sterselectie voor tijdbepaling uit meridiaandoor gangen. Niet gepubliceerd, opgenomen in bibliotheek onderafdeling Geo desie der T.H. 6. Ir. J. C. de Munck: Voorspelling voor de ontvangst van radio-tijdsignalen ten behoeve van het geofysisch station te Curasao. Niet gepubliceerd, opgenomen in bibliotheek onderafdeling Geodesie der T.H. hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat te Delft:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 16