Als opvolger van de periodiek aftredende penningmeester, Ir. J. A. C. E. van Roermund, werd de heer W. L. Lievaart, die door de aangesloten verenigingen als enkele kandidaat voor deze functie werd aangewezen, bij acclamatie benoemd. De voorzitter heette de nieuwe penningmeester welkom in het bestuur en dankte de aftredende penningmeester voor het vele en belangrijke werk dat door hem gedurende zijn zesjarige zittingsperiode voor de federatie werd verricht. De heer Van Roermund antwoordde de voorzitter met een woord van dank voor zijn waarderende afscheids woorden en betuigde eveneens zijn dank aan de leden en oud leden, van het dagelijks bestuur en van het hoofdbestuur voor hun voort durende belangstelling en hartelijke samenwerking. Als opvolger voor de tussentijds aftredende voorzitter Prof. R. Roelofs, werd Prof. ir. G. F. Witt, bij enkele kandidaatstelling bij acclamatie benoemd. Prof. A. Kruidhof schetste in een geestige speech de betekenis van Prof. Roelofs voor de N.L.F. en niet in de laatste plaats ook voor de F.I.G. en dankte hem voor alles wat hij had gedaan voor de N.L.F. Prof. Roelofs dankte Prof. Kruidhof voor deze woorden. Daarna droeg Prof. Roelofs om persoonlijke redenen reeds nu het voorzitterschap over aan Prof. Witt. Prof. Witt bedankte allereerst voor het in hem gestelde ver trouwen en hoopt dit vertrouwen niet te beschamen. Het Hoofdbestuur besloot de jaarlijkse onderscheiding voor be langrijk werk op landmeetkundig gebied deze keer toe te kennen aan de heren Ir. J. Rolff en Ir. A. C. Scheepmaker, in verband met hun uitstekend werk op Curagao. Daar Ir. J. Rolff niet aanwezig was reikte Prof. Witt alleen aan Ir. A. C. Scheepmaker de N.L.F. oorkonde en beloning uit. Met een woord van dank aanvaardde de heer Scheepmaker de onderscheiding. Na de rondvraag sloot Prof. Witt om ongeveer n uur de huis houdelijke vergadering. 's Middags werd met ongeveer vijf en zeventig deelnemers een instructief bezoek gebracht aan het openluchtlaboratorium van het waterloopkundig laboratorium. Ondanks de warmte werd het een zeer geslaagde excursie. En zo kwam om plm. 17 uur een einde aan deze studiedagen. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint ig8

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 56