Berichten 202 Het maken van luchtfoto's, het interpreteren van luchtfoto's en het ver vaardigen van kaarten d.m.v. fotogrammetrische methoden van historische plaatsen: Grand Pré, het Champlain-Habitation-district, Old Louisburg. Als voorbeelden worden besproken enkele luchtfoto's en kaarten van deze drie gebieden. Fotoïnterpretatie van ondiepe wateroppervlaktes leidde tot dakwerk zaamheden, die interessante overblijfselen van gezonken schepen uit de tijd van de belegering van Old Louisburg te voorschijn brachten. De onderzoe kingen worden voortgezet. Kadaster en Hypotheken De Staatssecretaris van Financiën heeft Prof. ir G. F. Witt uitgenodigd, in overleg met de ingenieur-verificateur, hoofd van de Ruilverkavelings- dienst, zijn medewerking te verlenen aan de toepassing van het ponskaarten systeem voor de verwerking van de gegevens voor de ruilverkaveling Broek huizen". Overleden te Alkmaar op i3-7-'59 het oud-hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst aldaar, C. J. J. de Mazure. Eervol ontslagen m.i.v. 3i-io-'59 de hoofdlandmeter H. E. J. Biekart te Amersfoort. Benoemd m.i.v. i-y'59 tot hoofdlandmeter de landmeter ie klasse Ir. H. L. van Gent te 's-Gravenhage (Fot.). Fédération internationale des Géomètres Van 25 tot en met 27 juni heeft te 's-Gravenhage een bijeenkomst plaats gevonden van het Comité van het Office International du Régime Foncier (O.I.R.F.). Het Comité is als volgt samengesteld: President: Mr. ir. S. M. Meelker. Secretaris: Ir. J. L. G. Henssen. Leden: Prof. Dr. Ing. A. Barvir (Oostenrijk), Dr. Ing. F. Kurandt (Duitsland), Ch. Noble (Engeland), R. Perrin (Frankrijk), H. Vasters (België). Adviseurs: V. L. O. Sheppard (Engeland), Miss E. M. Rutland (Engeland). De taak en het doel van het O.I.R.F. kunnen als volgt worden omschreven 1) het verzamelen van documentatiemateriaal omtrent bestaande kadaster- en of grondboekstelsels en de systematische opberging van dit materiaal 2) het maken van een vergelijkende studie en de publikatie hiervan, na de bestudering van het ad 1 bedoelde materiaal; 3) het verstrekken van inlichtingen en adviezen omtrent kadaster- en grond boekstelsels, hetzij voor studiedoeleinden, hetzij met het oog op het voor nemen van bepaalde landen om een kadaster- of grondboekstelsel in te voeren of een reeds bestaand stelsel te verbeteren. Nederlandse Landmeetkundige Federatie Het adres van de nieuw gekozen voorzitter Prof. ir. G. F. Witt is: Wilhel- minasingel 18, Pijnacker. Telefoon 01736-2907. Als penningmeester treedt thans op W. L. Lievaart, Willem Buytewech- straat 63d, Rotterdam. Postrekening 259586 t.n.v. de penningmeester der N.L.F. te Rotterdam.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 60