203 N.L.F.-examens 1959. Voor landmeettechnicus slaagden'. J. F. M. van Asperen te St. Michiels Gestel, J. van den Berg te Zaandam, J. F. van den Brink te Amsterdam, R. de Bruin te Haarlem, J. Dokter te Den Helder, G. W. Geerdes en R. Kik te Arnhem, J. H. Geistdörfer te Ermelo, M. Hogeveen te Bakkum (N.H.), J. A. F. van der Hoop te 's-Gravenhage, M. Janzen te Leeuwarden, D. Kleinendorst te Zierikzee, N. Selderbeek te Krommenie en F. de Zwart te Oldekerk (Gr.). Voor landmeetkundig tekenaar slaagdenJ. van 't Hof te Haarlem, M. G. de Jong te Delft, H. van der Valk en F. Wild te Rotterdam, R. P. J. Verboom te Rijswijk (Z.H.) en K. Wagenaar te Dordrecht. Voor landmeetkundig rekenaar slaagdenG. H. Huizing te Groningen, N. Schipper te Arnhem en M. Vermey te Beverwijk. Topografische Dienst Hoogtekaart van Nederland. Gezien de steeds toenemende behoefte aan kaarten met betrouwbare hoogtegegevens, wordt overwogen om de hoogtekaart, die in de loop van de komende jaren door de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, met als basis de topografische kaart 110.000, zal worden samengesteld, bij de Topografische Dienst te reproduceren en uit te geven. In de praktijk bestaat op het gebied van hoogtemeting tussen de verschil lende belanghebbenden dikwijls heel weinig samenwerking. Daardoor komt het nogal eens voor, dat bepaalde gebieden van ons land meerdere keren worden gewaterpast, terwijl andere gebieden nog nimmer zijn gemeten. Het behoeft geen betoog, dat hierdoor veel tijdrovende en zeer kostbare arbeid wordt verricht, die bij grotere samenwerking op dit terrein had kunnen worden voorkomen. Mede hierdoor is dan ook het voornemen gerijpt, om tot uitgave van een hoogtekaart van Nederland, die voor een zo groot mogelijk aantal geïnteresserden bruikbaar is, over te gaan. Als ondergrond voor de hoogtekaart zal de topografische kaart op schaal 110.000 worden gebruikt. Hierop zal de hoogte der punten in decimeters worden aangegeven, met een dichtheid van ongeveer 1 punt per hectare. Tevens zullen door de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat controle berekeningen en/of -metingen worden uitgevoerd, op grond waarvan mag worden aangenomen, dat een homogeen kaartwerk wordt verkregen, dat aan de te stellen eisen van nauwkeurigheid voldoet. De bladindeling van de hoogtekaarten zal, evenals die van de kaart 110.000, samenvallen met die van de topografische kaarten in stereo- grafische projectie op schaal 125.000, met dien vestande, dat elke hoogte kaart op schaal 110.000 een Noord- of Zuidhelft is van het overeenkomstige blad op schaal 125.000 (elk blad van de hoogtekaart heeft dus het formaat 100 x 624 cm2 en bevat 62J km2 terrein). De kosten van één exemplaar van een blad (dus N- of Z-helft) zullen ongeveer 10,bedragen. Het is van veel belang, dat een ieder die de waarde van een goede hoogte kaart van Nederland inziet, hoewel zelf misschien niet direct afnemer van de kaartbladen, de directeur van de Topografische Dienst, Westvest 9, Delft, schriftelijk zijn adhesie betuigt met het voornemen tot genoemde uitgave over te gaan. Technische Hogeschool te Delft OnderscheidingBenoemd tot officier in de Orde van verdienste van Italië Prof. R. Roelofs. Geslaagd voor het ingenieursexamen geodetisch-ingenieur A. Boessenkool en R. S. Dij kstra laatstgenoemde door het indienen van de scriptie „Analyse van de normen van een bijhoudingsdienstmeting".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 61