Samenvatting 1. Het ligt in de bedoeling van de Nederlandse wetgever de in richting der plannen, genoemd in de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in een algemene maatregel van bestuur te regelen. Een onderdeel van deze plannen vormen de kaarten. 2. Normalisatie van kaartschalen en de daarmede samenhangende signatuur, kleuren, alsmede van de terminologie, kan nu plaats vinden. 3. In verschillende landen in Europa houden kaartgebruikers en kaartvervaardigers zich bezig met de problemen, samenhangende met de normalisatie van kaartschalen, signatuur en terminologie voor de stukken, die o.a. betrekking hebben op planologische maatregelen. Internationale normalisatie wordt aanbevolen. 4. Het schema van Goussinsky [9] levert een belangrijke bijdrage voor de oplossing van het probleem aangaande een goede keuze voor de te gebruiken schalen. Het verdient aanbeveling hiervan kennis te nemen indien voor Nederland bepalingen worden uitgevaardigd. Litteratuur 268 1. Vaststelling van nieuwe voorschriften omtrent de ruimtelijke ordening zitting 1957-1958, 4233. Voorlopig Verslag (nr. 5), blz. 13. Uitgave Nederlandse Staatsdrukkerij. 2. James Kegie: Definition, Designation and Allocation of Land and Development Plans. The Chartered Surveyor, april 1957, vol. 89. 3. J. F. Q. Switzer: Development Plans: Their Form and Effects. The Chartered Surveyor, december 1956, vol. 89. 4. O. Poriska: Über die Dokumentation und Darstellung von Siedlungs- planen in der Tschechoslowakei. Plan-Schweizerische Zeitschrift fiir Landes-, Regional- und Ortsplanung 5. Prof. dr. E. Heuska: Landesplanung in der Tschechoslowakei. Plan 1958, nr. 2. 6. Küttner Zur Gebiets-, Stadt- und Dorfplanung. 7. W. Kreisel: Landes- und Katasterplane. Plan 1958, nr. 6. 8. Resolutie commissie IV (Urbanisme, Réconstruction, Remembrement urbain), aangenomen op het ge congres van de F.I.G. (1958) in Delft, die in het nog te verschijnen „Compte Rendu" wordt gepubliceerd. 9. B. Goussinsky A proposal for the standardization of scales of maps in cartography. Empire Survey Review, juli 1958, nr. 109. Hieraan zijn ook de figuren 1 en 2 ontleend. 10. W. Bonczek: „Der Durchführungsplan nach den Aufbaugesetzen". Mitteilungsblatt des B.D.V.I. 1950, Heft 8. 11. Vaststelling van nieuwe voorschriften omtrent de ruimtelijke ordening; zitting 1958-1959, 4233. Memorie van Antwoord (nr. 6) blz. 7. Uitgave Nederlandse Staats drukkerij.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 66