345 Berge, door regeringsverplichtingen niet aanwezig kan zijn. Zijn spontane bereidheid bij deze herdenking zijn medewerking te ver lenen, stellen wij op hoge prijs. Evenzeer betreuren wij het, dat de Directeur-Generaal, de Heer Wethmar, om gezondheidsredenen afwezig moet zijn. Vanaf deze plaats wens ik hem een spoedig herstel toe. Het is ons een groot genoegen, U Mijnheer de Directeur van Kadaster en Hypotheken welkom te kunnen heten. De Vereniging ziet het als haar taak om haar wensen, en zo nodig haar kritiek steeds het eerst te Uwer kennis te brengen. De korte tijd sinds wij U in Uw functie van Directeur bezoeken, wettigt goede verwach tingen. Het brengt ons in herinnering de ruim 15-jarige periode waarin Uw voorganger, de Heer Stoorvogel zijn zetel had aan het Buitenhof te Den Haag. Ook Uw aanwezigheid, Mijnheer Stoorvogel, tevens hier aanwezig als voorzitter van de Efficiëntiecommissie en als lid van de Staatscommissie, stellen wij op hoge prijs. Evenzeer heet ik namens het bestuur welkom het Hoofd van de Afdeling Personeel van de Belastingdienst, de Heer De Jong. De activiteiten van de Vereniging brengen mede, dat de bestuurs leden vele malen besprekingen met U mogen voeren; wij stellen het op prijs dat U ons thans met een bezoek vereert. Het stemt het bestuur tot dankbaarheid enkele leden van de in 1957 ingestelde Staatscommissie te mogen begroeten. Ik spreek hierbij de hoop uit, dat de opdracht, die aan Uw commissie is ge geven, binnen korte tijd moge zijn uitgevoerd. Met groot verlangen zien wij naar Uw rapport uit. Van de verdere genodigden die door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk geven, wil ik noemen de Heren professoren en de docenten van de Technische Hogeschool en de Landbouw hogeschool en de vertegenwoordiger van de Rijkscommissie voor Geodesie. Verder de Edelachtbare Heren leden der Staten-Generaal, die op de daartoe bestemde plaats de pleiters zijn voor een goed func tionerend kadaster. Vervolgens is het voor het Bestuur van de Vereniging een grote eer, dat vele verenigingen haar vertegenwoordigers naar deze bijeen komst hebben afgevaardigd. Ik begroet daarbij in het bijzonder de vertegenwoordigers van de zusterverenigingen op landmeetkundig en kadastraal gebied: de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster, de Ver eniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs, de Neder landse Vereniging voor Fotogrammetrie, het Nederlands Genoot schap voor Landmeetkunde, de Vereniging van Technische Ambte naren van het Kadaster, de Vereniging van Meetarbeiders van het Kadaster, de Vereniging van Hypotheekbewaarders. Voorts begroet ik de vertegenwoordigers van de Broederschap van Notarissen, het Studentengezelschap „Snellius" en de Centrale van Hogere Ambte naren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 47