354 natuurkunde, bouwconstructies, chemie, stedebouw, weg- en waterbouwkunde, elektrische techniek, papier, machineonderdelen, mijnbouwkunde, werkplaatstechniek, luchtvaart, hydraulica, foto grafie, grafische techniek. Alle Nederlandse equivalenten die ik meende voor die termen te moeten noteren (vaak werden zij mij op mijn verzoek door andere deskundigen geleverd) controleerde ik op eventueel voorkomen in „Technische woorden". Dikwijls moest ik de aanvankelijk gekozen woorden verbeteren of door andere vervangen. Ik beveel dit boek dus warm aan; vooral in technische biblio theken (ik denk ook aan de bibliotheken van de bureaus van het Kadaster) mag het niet ontbreken. September 1959 F. H. Fédération Internationale des Géomètres Vergadering van het Comité Permanent van de F.I.G. te Krakow (Polen), 4-7 september 1959 De jaarlijkse bijeenkomst van het Comité Permanent werd ge houden onder leiding van Prof. R. Roelofs, president van de F.I.G.bijgestaan door de navolgende leden van het bureau: On. Dr. Geom. D. Chiamarello, Prof. A. Kruidhof, Dipl.-Ing. Dr. F. Schiffmann, vice-presidenten, Prof. ir. W. Baarda, secretaris-generaal en Ir. A. Govers, penningmeester. De nationale verenigingen van Oostenrijk, België, Tsjecho- Slowakije, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Groot Brittannië, Israël, Italië, Joego-Slavië, Nederland, Polen, Zweden en de Verenigde Staten van Noord-Amerika, alle aangesloten bij de F.I.G., waren vertegenwoordigd door 38 gedelegeerden (de Nederlandse Landmeetkundige Federatie werd vertegenwoordigd door de ondergetekende). Voorts namen aan de bijeenkomsten deel 19 waarnemers, afkomstig uit België, Bulgarije, Frankrijk, Hongarije, Italië, Marokko en Zwitserland. De bijeenkomst werd gehouden in de Academie voor Mijnbouw en Metallurgie op 4, 5, en 7 september. In zijn openingswoord heette de president in het bijzonder welkom de vertegenwoordigers van „The American Congress on Surveying and Mapping" en die van de Hongaarse en Bulgaarse verenigingen van landmeters, welke organisaties de wens te kennen hebben gegeven lid te worden van de F.I.G. Voorts herdacht hij enkele prominente leden van de F.I.G. die in het afgelopen jaar waren overleden: Raymon Danger, Président du Conseil Supérieur de l'Ordre des Géomètres-Experts, Major-General Sir Herbert Cole, Président Honoraire van de F.I.G. en Ing. K. Bartos, President van de Slowaakse geodetische en cartografische vereniging. De voornaamste punten van de agenda vormden voorts:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 56