355 1. Het verslag van de secretaris-generaal over de afgelopen vier jaar Mr. Collins (Groot Brittannië) vertolkte de mening van de vergadering door de secretaris-generaal dank te zeggen voor de waardevolle gegevens die in dit verslag zijn neergelegd. De president sprak de hoop uit dat het een traditie zou worden, dat door de secretaris-generaal aan het eind van iedere vierjarige periode een dergelijk verslag zou worden uitgebracht. 2. Toetreding nieuwe leden Besloten werd ,,The American Congress on Surveying and Mapping" en de Hongaarse geodetische en cartografische vereniging als lid tot de F.I.G. toe te laten en dit besluit ter goedkeuring aan de Assemblee Généralevoor te leggen. Een dergelijk besluit kon niet worden genomen ten aanzien van de Bulgaarse vereniging, aangezien het bureau nog geen kennis had kunnen nemen van de statuten van deze vereniging. Het bureau werd echter gemachtigd de Sectie Geodesie van de Bulgaarse Wetenschappelijke en Technische vereniging als lid van de F.I.G. te aanvaarden na onderzoek en goedkeuring van de statuten. 3. Financieel verslag Na een uiteenzetting door de penningmeester omtrent de finan ciële positie van de F.I.G. werd hem door de heer Wantz (Frankrijk) lof toegezwaaid voor de uitstekende wijze waarop hij zijn taak heeft verricht. 4. Statuten van de F.I.G. De nieuwe uitgave van de statuten in Franse, Duitse en Engelse versie kwam het afgelopen jaar tot stand. Er zal nog een Italiaanse versie, opgesteld door de heer Chiamarello, worden gedrukt, terwijl naar voren werd gebracht de wenselijkheid van een uitgave van een Spaanse en van een Slavische (Russisch of Pools) versie. 5. Internationale contacten van de F.I.G. De heer Perrin, voorzitter van Commissie II, gaf een uit eenzetting van de contacten die bestaan tussen Commissie II en Sub-Commission on Land and Water Use" van de „Food and Agriculture Organization of the United Nations" (F.A.O.) en wel in het bijzonder met de door deze subcommissie gevormde werk groep ruilverkaveling. Hij sprak de hoop uit dat het bureau van de F.I.G. zijn medewerking zal verlenen deze contacten te blijven onderhouden. De ondergetekende wees eveneens op het belang van een samen werking met de F.A.O. voor wat betreft het werkterrein van het Office Internationale du Cadastre et du Régime Foncier (O.I.C.R.F.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 57