De F.I.G. alleen heeft te weinig financiële mogelijkheden om het O.I.C.R.F. tot ontwikkeling te brengen. Hij deelde mede dat door hem een eerste contact is gelegd met de Director of the Land Tenure and Settlement Branch in de F.A.O. en sprak de hoop uit dat hieruit een bepaalde samenwerking zal groeien. De president bracht voorts ter sprake de contacten die door het bureau waren opgenomen met de „International Association of Geodesy" (I.A.G.) en de „International Society of Photogram- metry" (I.S.P.), teneinde te komen tot een unificatie op het gebied van symbolen en notaties. Hij deelde mede dat als gevolg hiervan van de zijde van de I.A.G. reeds een voorstel tot samenwerking omtrent deze materie met de F.I.G. was ontvangen. De president stelde vervolgens aan de orde het voorstel van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie om de werkzaamheden betreffende de geodetische documentatie opnieuw ter hand te nemen. De vergadering betuigde zijn instemming met de gedachte de activiteit van de F.I.G. in de komende periode mede te richten op het probleem van de documentatie. De president verzocht de ondergetekende om de heer Rogge dank te brengen voor het belangrijke rapport dat hij reeds over deze materie heeft uitgebracht en dat aan het voorstel van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie was toegevoegd. Prof. Baarda gaf vervolgens een uitzetting omtrent de situatie die ontstaan is op het gebied van de cartografie door de oprichting van de „International Cartografie Association" (I.C.A.) als sub organisatie van de „International Geografical Union", die het komende jaar een congres zal houden in Stockholm. Hij stelde de vraag hoe de relatie zal zijn tussen deze nieuwe organisatie en de F.I.G. Prof. Hunger antwoordde hierop dat hij als voorzitter van Commissie III zorg zal dragen voor het onderhouden van contacten met de I.C.A. 6. Office Internationale du Cadastre et du Régime Foncier Ondergetekende gaf in zijn kwaliteit van president van het O.I.C.R.F. een uiteenzetting van de stand van zaken. Op dit ogenblik behoort het volgens hem tot de primaire taak van het Office de contacten met de F.A.O. verder tot ontwikkeling te brengen en te trachten een samenwerking met dit orgaan te bewerkstelligen. 7. Werkzaamheden van de permanente technische commissies Tijdens de bespreking van het verslag van de voorzitter van Commissie I, Prof. Hegg, werd aan deze en aan zijn medewerkers veel dank gebracht voor het voortreffelijke werk dat zij hadden verricht voor de totstandkoming van het technische woordenboek. De heer Chiamarello deelde mede dat de Italiaanse vereniging 356

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 58