357 van landmeters bezig is aan een Italiaanse vertaling van alle termen van het woordenboek. Hij verwachtte dat de Italiaanse editie van het woordenboek in 4 talen, Frans, Engels, Duits en Italiaans, met financiële hulp van de industrie, op naam van de F.I.G. in het begin van i960 zal kunnen worden gepubliceerd. De heer Perrin bracht vervolgens verslag uit over de werk zaamheden van Commissie II. De Commissie heeft een uitnodiging ontvangen om haar volgende vergadering in Joego-Slavië te houden en zij zal hieraan gevolg geven. 8. De instelling en het voortbestaan van de Technische Commissies de procedure van de verkiezing van het voorzitterschap van deze commissies De president hield een inleiding waarbij hij het jarenlange bestaan van verschillende commissies memoreerde. Hij achtte het gewenst dat de taak en organisatie van deze commissies opnieuw aan een beschouwing worden onderworpen. Zo rijst de vraag of het vraagstuk van de taxatie van land tot de taak van Commissie IV kan worden gerekend of dat dit door een afzonderlijke commissie moet worden bestudeerd. Voorts is er het probleem van het voor zitterschap van de commissies. Het bureau acht het niet gewenst dat eenzelfde commissie jarenlang dezelfde voorzitter heeft. Uit een vrij uitvoerige discussie resulteerde, dat ook de vergadering in het algemeen wel voelde voor een periodieke wisseling van het voorzitterschap en dat een nadere bezinning op de taak van de verschillende commissies wel gewenst is. De president was van mening dat het vraagstuk van de documen tatie niet in een van de reeds bestaande commissies kan worden behandeld. Het nieuw samengestelde Bureau zal hierover een beslissing moeten nemen, waarbij het gewenst is met de Poolse collega's, die reeds zulk belangrijk werk op het gebied van docu mentatie hebben verricht, contact op te nemen. Op voorstel van „The Royal Institution of Chartered Surveyors" (R.I.C.S.) werd besloten dat tot 1961 het probleem van de taxatie van land zal worden ondergebracht bij Commissie IV. Tijdens het congres te Wenen zal dan deze kwestie bij het opnieuw vaststellen van de taak en werking van de verschillende commissies definitief kunnen worden geregeld. 9. Bijeenkomst van het Comité Permanent in i960 Besloten werd de volgende bijeenkomst van het Comité Permanent op uitnodiging van de Belgische delegatie in Brussel te doen plaats vinden. 10. Samenstelling van het Bureau van de F.I.G. gedurende de periode 1959-1963 Het Bureau van de F.I.G. is voor de komende vier jaren als volgt samengesteld:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 59