358 President: Dipl.-Ing. Dr. F. Schiffmann Vice-president: Dipl.-Ing. G. Höllhuber Secretaris-generaal: Prof. Dr. A.Barvir Administratief secretaris: Dipl.-Ing. O. Stoier Penningmeester: Dipl.-Ing. W. Kamenik De nieuwe president Dr. Schiffmann zei, dat het een grote eer voor hem en zijn Oostenrijkse collega's was om belast te worden met het bestuur van de F.I.G. Het zou voor hem moeilijk zijn het werk voort te zetten op de zo voorbeeldige wijze als het door de Nederlanders werd gedaan. In het bijzonder dankte hij de Neder landers voor de uitstekende organisatie van het 9e Congres te Scheveningen. Het nieuwe bureau zal aandacht dienen te schenken aan vele problemen, zoals taak en werking van de technische commissies, de mogelijkheid van een periodiek internationaal tijdschrift, enz. 11. Membre d'Honneur Nadat Prof. Baarda op verzoek van de president de vergaderzaal had verlaten kreeg Mr. Collins (Groot Brittannië) het woord. Hij stelde namens de Britse delegatie voor Prof. Baarda te benoemen tot „Membre d'Honneur" van de F.I.G. Niet alleen als waardering voor zijn werk als secretaris-generaal en voor zijn organisatorische talenten, maar ook „because he had become a good friend to all". De vergadering stemde door applaus met dit voorstel in. De president zei, dat hij zeer verheugd was over dit voorstel. Hij wist van nabij welke inspanning Prof. Baarda zich voor de F.I.G. had getroost. De president stelde Prof. Baarda bij diens terugkeer in de vergaderzaal op de hoogte van het besluit van het Comité Perma nent om aan de Assemblée Générale te Wenen voor te stellen hem tot „Membre d'Honneur" van de Federatie te benoemen. Prof. Baarda antwoordde dat hij zeer verrast was door deze eer. Hij bracht naar voren dat hij zijn werk niet zou hebben kunnen doen zonder de hulp van vele vrienden van het Bureau, het Comité Permanent en van de Federatie in zijn geheel. Wat het admini stratieve werk betreft is hij op bijzondere wijze geassisteerd door de heer Alberda en zijn secretaresse. Bij de organisatie van het wetenschappelijk werk en het ge Congres is zeer belangrijk werk gedaan door Prof. Kruidhof en acht Nederlandse landmeters. Op deze wijze is een nauw contact ontstaan tussen het Bureau, het secretariaat en de voorzitters en leden van de technische commissies. Hij beschouwde de hem verleende onderscheiding als een be loning voor al het werk, dat mogelijk werd gemaakt door inter nationale samenwerking en door de toewijding van zijn mede werkers. 12. Het 10e internationale congres in 1961 Dr. Schiffmann, de nieuwe president, deelde mede dat het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 60