359 ioe congres in 1961 te Wenen zal worden gehouden, eind augustus begin september. De officiële algemene zittingen zullen worden gehouden in de Neuen Wiener Hof burg, de zittingen van de technische commissies in de Technische Hogeschool, terwijl een tentoonstelling zal worden gehouden in het Technisch Museum. 13. Documentatie De heer Krynski (Polen) vroeg bij de rondvraag het woord en deelde mede dat de Poolse delegatie volledige steun toezegde aan het Nederlandse voorstel. Dit voorstel was in overeenstemming met een voorstel dat de Poolse geodeten zouden indienen op de bijeenkomst van de I.A.G. in i960 te Parijs. Het Poolse voorstel voorziet voorts in de instelling van een Coördinatie-Commissie die tot taak zal hebben het werk van de I.A.G., I.S.P., F.I.G. en I.C.A. op het gebied van de documentatie te coördineren. De vergadering stemt in met de door de heer Krynski naar voren gebrachte gedachte. De president gaf de Poolse delegatie in overweging zich in ver binding te stellen met de heer Rogge, die eveneens de bijeenkomst in Parijs zal bijwonen. Na dit zakelijke verslag is het nodig enkele woorden te wijden aan de entourage, waarin de bijeenkomst te Krakow plaats vond. De Poolse landmeters-federatie heeft de bijeenkomst op uit stekende wijze georganiseerd. De belangstelling die in het algemeen in Polen voor deze bijeenkomst bestond, bleek reeds uit het grote aantal Poolse sprekers dat bij de officiële opening het woord voerde: Ing. B. Lacki, president van de Poolse Landmeters Federatie, Prof. Olszak, rector van de Academie voor Mijnbouw en Metallurgie, Prof. J. Tymowski, president van de Algemene Technische Organisatie, Ing. B. Szmielew, president van het Centraal Bureau voor Geodesie en Cartografie, generaal T. Nau- mienko, hoofd van de Militaire Topografische Dienst, Prof. J. Piotrowski, hoofd van de Geodetische en Cartografische faculteit van de Technische Hogeschool te Warschau en Prof. W. Sztompke. Krakow, in vroeger eeuwen de hoofstad van Polen, is een stad met een rijke historie en vormt sinds eeuwen een cultureel centrum. De stad is door de ooilog niet geschonden. Zij bevat vele belang wekkende historische bouwwerken, zoals de Onze Lieve Vrouwekerk met het beroemde altaarstuk van Wit Stwosz, het prachtig op een heuvel gelegen voormalig Koninklijk Paleis Wavel, de Lakenhal op het Marktplein, enz. De Poolse collega's hebben zich veel moeite getroost om de buitenlandse gasten zoveel mogelijk van hun land te laten zien. Behalve de bezienswaardigheden van Krakow zelf werden ons op verschillende excursies diverse aspecten van het land getoond. Zo werd een excursie gehouden naar het Nationale Park van Ojców

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 61