362 grote steden. De lustrumcommissie had hiervoor deze keer het oog laten vallen op het Gooi en wel op het bekende Hotel Hamdorff te Laren. Hoewel in het programma stond vermeld: „ontvangst der deelnemers vanaf des morgens half twaalf", was het al lang voor die tijd een drukte van belang en het duurde niet lang of de echte K. en L.-stemming, die op geen enkele bijeenkomst van deze vereniging ontbreekt, was ook hier weer aanwezig. Omstreeks één uur verenigden de aanwezige leden en hun dames zich aan een gemeenschappelijke lunch, na afloop waarvan het gehele gezelschap, dat intussen tot meer dan 200 personen was aangegroeid, zich in de Casinozaal verzamelde voor het bijwonen van de herdenkingsbijeenkomst. Na een kort openingswoord van de voorzitter van de lustrum commissie, de heer G. Homan, verkreeg de voorzitter van de jubilerende vereniging het woord voor de begroeting van de aan wezige autoriteiten, de vertegenwoordigers van bevriende ver- enigingen en de vele anderen die door hun aanwezigheid blijk gaven van hun vriendschap en waardering voor de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. De Staatssecretaris van Financiën, Zijne Excellentie Dr. W. H. van den Berge, die voornemens was geweest deze herdenkings bijeenkomst bij te wonen, was tot zijn spijt, door verblijf in het buitenland, verhinderd aanwezig te zijn. De rede die hij had zullen uitspreken (reeds opgenomen in de vorige aflevering van dit Tijdschrift) werd nu op zijn verzoek uitgesproken door de directeur van het Kadaster de heer Mr. ir. S. M. Meelker. Het hoogtepunt van deze middag werd ongetwijfeld gevormd door de bijzonder interessante en op prettige wijze uitgesproken voordracht van de heer M. F. Ferwerda, welke voordracht door alle aanwezigen met de grootste aandacht werd aangehoord. Met een woord van dank aan de vele auteurs, die belangrijke bijdragen leverden, en aan de redactie van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, die een gehele aflevering van dit tijdschrift als lustrumuitgave beschikbaar had willen stellen, overhandigde daarna de voorzitter van de lustrumboekcommissie, de heer Ir. L. J. Ragut, de eerste, fraai gebonden exemplaren van deze lustrumuitgave aan de voorzitter der vereniging. Tegen het einde van de middag volgde tenslotte nog een zeer geanimeerde receptie en het, temidden van een grote bloemenschat opgestelde bestuur, kwam handen tekort om de vele gelukwensen in ontvangst te nemen. Des avonds vond allereerst een feestelijk diner plaats, tijdens hetwelk vele sprekers gelegenheid werd gegeven een korte geluk wens uit te spreken. Het einde van dit zeer geslaagde diner werd wel op bijzonder originele wijze aangekondigd door een Gooise Boerenkapel. In de beste stemming bleven allen daarna nog vele uren bijeen, niet alleen op de dansvloer, maar zeker niet minder op de hoge

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 64