363 krukken aan de wijnbar die geheel werd verzorgd door leden van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" te Delft. Vele dames gebruikten de vrijdagmorgen voor een bezoek aan de kunstweverij „De Knipscheer" en het „Singer Memorial Museum", terwijl de automobielbezitters hun krachten gingen beproeven op een bijzonder geslaagde oriënteringsrit door het Gooi. De heer en mevrouw Wytema, die de verzorging van deze rit voor hun rekening hadden genomen, hadden voor de nodige val strikken gezorgd en velen stond het schaamrood op de kaken toen zij aan de finish vernamen, dat een waterpasinstrument geheel iets anders is als een theodoliet, iets wat in het vuur van de strijd lang niet door iedereen was opgemerkt. Na een geanimeerde lunch en een "humoristische causerie van de heer M. A. Glerum, verzamelden de heren zich weer in de Casino zaal voor het openbaar gedeelte van de Algemene J aarvergadering, terwijl de dames gingen genieten van een groots opgezette mode show. De jubileumviering werd besloten met de prijsuitreiking van de oriënteringsrit, waarbij Prof. Kruidhof vele slachtoffers van het echtpaar Wytema nog een hart onder de riem wist te steken door in een zeer deskundig betoog aan te tonen dat ook een water pasinstrument tot de theodolieten moet worden gerekend. Nadat mevrouw Stoorvogel een dankwoord namens alle dames had gesproken sloot tenslotte de voorzitter deze wel bijzonder goed geslaagde viering van het 75-jarig bestaan van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. V. d. B. Hogeschooldagen Programma voor de onderafdeling Geodesie op vrijdag 8 januari Enige jaren geleden werd in feite een aanvang gemaakt met de werkzaamheden van het Laboratorium voor Geodetische Reken techniek. In januari 1959 trad het Laboratorium als zodanig naar voren tijdens een bijeenkomst te Delft van geodetische reken- experts onder auspiciën van de Association Internationale de Géodésie. In het kader van de hogeschooldagen lijkt het nu wenselijk de Nederlandse geodetische instellingen nader in kennis te brengen met dit laboratorium, omdat een der doelstellingen is, wetenschap pelijk onderzoek te verrichten op geodetisch rekentechnisch en statistisch gebied ter bevordering van efficiëntie, nauwkeurigheid en betrouwbaarheid van metingen en berekeningen in de Neder landse landmeetkundige praktijk. Het programma luidt als volgt 10.30-11.00 Ontvangst van de deelnemers in het Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4, Delft.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 65