364 li.oo-ii.io Inleiding tot de voordrachten door de voorzitter van de onderafdeling Geodesie, Prof. ir. G. F. Witt, in collegezaal 1. 11.10-12.00 Prof. ir. W. Baarda: Doelstelling, taak en werkwijze van het Laboratorium voor Geodetische Reken techniek, gezien tegen de achtergrond van een zich vernieuwende geodesie. 12.00-13.30 Gemeenschappelijke koffietafel (prijs f 2,50). 13.30-14.15 Ir. B. G. K. Krijger: Nauwkeurigheid van drie- hoeksnetten en snelliuspunten. 14.15-15.00 Ir. J. E. Alberda: Enige aspecten van de hoogte meting. 15.00-15.30 Theepauze. 15.30-16.15 Ir. E. F. Meerdink: Problemen bij de vereffening en berekening van triangulaties op bol en ellipsoïde. 16.15 Sluiting van de Hogeschooldag door Prof. ir. G. F. Witt. Aanmelding voor deelname aan deze Hogeschooldag en de koffiemaaltijd gaarne op de formulieren die daartoe in de loop van december aan belanghebbenden zullen worden toegezonden. Münchener Photogrammetrische Wochen 1959 Van 7 t/m 21 september zijn dit jaar in München weer de Photo grammetrische Wochen gehouden. De belangstelling was, als altijd, ook deze keer weer groot. Er waren 69 deelnemers uit 27 landen, waarbij alle werelddelen vertegenwoordigd waren. Deze cijfers zijn overigens zeer betrekkelijk, zoals bleek uit de woorden van de rector-magnificus van de Technische Hogeschool, Prof. Dr.-Ing. M. Kneissl, die de opening verrichte. Hij vestigde er nl. in de eerste plaats de aandacht op, dat het geringe aantal deelnemers min of meer een garantie is, dat werkelijk iets wordt opgestoken van de vele voordrachten die over verschillende facetten van het vak worden gehouden. Dit in tegenstelling tot de verwachtingen daaromtrent bij een congres van zesduizend chemici, dat juist, eveneens in München, had plaats gevonden. Prof. Kneissl sprak voorts woorden van lof tot de Directie van Zeiss-Aerotopograph, en wel wegens het feit dat deze firma nimmer iets organiseert op het gebied van fotogrammetrische studieweken, zonder de Hogeschool in de wetenschappelijke leiding daarvan te betrekken. Het thema voor de Photogrammetrische Wochen bestond deze keer eigenlijk uit drie delen. Eerst zijn enkele dagen besteed aan onderwerpen die met de luchtfoto te maken hebben: fotografische onderwerpen en foto-interpretatie. Daarna is aandacht geschonken aan de opneming: camera-typen, verschillende werkwijzen, navi gatie. Tenslotte zijn nog enige bijzondere onderwerpen behandeld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 66