373 Acht ministers, t.w. de minister-president en de ministers van Landbouw en Visserij, Financiën, Economische Zaken, Verkeer en Waterstaat, Sociale Zaken en Volksgezondheid, Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en van Maatschappelijk Werk, hebben op 17 oktober j.l., vergezeld van enkele hoofdambtenaren, een bezoek gebracht aan het Gelderse rivierengebied. Het was de bedoeling een nader inzicht te verkrijgen in de aard, de omvang, de resultaten en de betekenis van de ruilverkaveling in samenhang met andere cultuurtechnische werken en maatschappelijke voorzieningen ten plattelande. Om een goede vergelijking te kunnen maken werden bezocht de Tieler- waard (oude situatie), het Land van Maas en Waal-West en de Bom meler- waard-Oost (beide nieuwe situatie). Technische Hogeschool te Delft Op 23 oktober j.l. werd het diploma voor geodetisch ingenieur uitgereikt aam Er-S. Geviel en-R. Kammer, Op dezelfde dag werd ..het diploma C2 uitgereikt aan: J. C. Blankenburgh, W. Flinterman, F. A. S. den Heij er, P. T. Koetsier, J. Kovacz, J. van Mierlo, D. Neeleman, J. J. E. Pöttgens (met lof), H. Rietveld (met lof), J. L. Slagman, G. Tóth (met lof) en M. C. van Wijk. Vereniging voor Agrarisch Recht Te Utrecht is op 10 april 1959 opgericht de Vereniging voor Agrarisch Recht. Het bestuur van deze vereniging is als volgt samengesteld: Voorzit ter: Prof. mr. J. H. Beekhuis, hoogleraar te Groningen; secretaris-penning meester: Prof. mr. J. M. Polak, hoogleraar te Wageningen; leden: Ir. L. Appelman, Mr. J. H. F. Bloemers, Prof. mr. F. F. X. Cerutti, Mr. F. M. A. Haffmans, Mr. ir. S. M. Meelker, Mr. G. van Setten en Mr. O. A. C. Verpaalen. Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" Het bestuur van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius" is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: M. Tienstra; secretaris: G. C. van Wijnbergen; penningmeester: W. Meinema. Société internationale de photogrammétrie Het negende internationale fotogrammetrische congres zal van 5 tot 17 september i960 in Londen worden gehouden. Belangstellenden kunnen een exemplaar van het voorlopige programma aanvragen bij de secretaris van de Nederlandse Vereniging voor Foto- grammetrie, Westvest 9, Delft. Centro di addestramento e studi fotogrammetrici del politecnico di Milano. Aan de Technische Hogeschool te Milaan, Piazza Leonardo da Vinci 32, zal van 15 maart tot 31 mei i960 worden gehouden de Third High Course in Pnotogrammetry" (Italiaans en Engels). Het maximum aantal deelnemers is op 12 gesteld. Aanmeldingen vóór 31 januari i960. Aan dezelfde Hogeschool vindt van 26 september tot 10 november i960 een leergang plaats over de theorie en de praktijk van de luchttriangulatie (Italiaans, Frans en Engels). Aanmeldingen vóór 30 juni i960. Verbeteringen (75e jaargang) blz. 196, r.13 v.b. staat: Makken lees: Nakken 206, r.17 v.b. 286 Krijger. 286 251, r. 3 v.b. als uit- als 292, r.18 v.b. geodist geodesist 298, r.13 v b. flattering flattening 16 november 1959. H.L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1959 | | pagina 75