Ook werd besloten de examencommissie op haar voorstel te mach tigen vrijstellingen te geven in verschillende gevallen onder daarbij genoemde voorwaarden. Naar aanleiding van een voorstel van de in de vorige hoofd bestuursvergadering ingestelde commissie van penningmeesters werd besloten de dubbele betalingen en de daardoor noodzakelijke restitutie van abonnementsgelden op het tijdschrift te ondervangen. De suggestie van de penningmeesters om een percentuele korting op de totale afdracht van contributie aan de N.L.F. toe te staan in verband met de financiële positie van de N.L.F. werd door het Hoofdbestuur niet overgenomen. Prof. R. Roelofs bracht verslag uit over de vergadering van het „Comité Permanent" gehouden in september 1959 te Krakow. De S.O.L.C. (Stichting Organisatie Landmeetkundige Congressen) zal blijven bestaan. In principe werd besloten tot het houden van een tweedaags congres met dames in mei i960 te Wageningen en tot het houden van de jaarlijkse studiedag in het najaar. Er werd afscheid genomen van Ir. A. J. Wytema als hoofd bestuurslid. Zijn plaats zal in de toekomst worden ingenomen door Ir. H. v. d. Berg. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Jaarverslag over het verenigingsjaar 1958-1959 uitgebracht op de algemene vergadering van 27 november 1959 te Utrecht Het ledental is in dit verenigingsjaar van 236 leden gestegen tot 238 leden. Het aantal leden dat via de vereniging een abonnement op „Photogrammetria" heeft, bedraagt thans 116 tegen 124 in het vorige verenigingsjaar. Er werden in het afgelopen seizoen 7 bijeenkomsten belegd, de jaarvergadering inbegrepen. De volgende voordrachten zijn gehouden: 1) Prof. H. A. Brouwer'. OEEPE-proefnemingen. 2) Ir. D. A. Stellingwerf'. Schaal- en filmkeuze bij het gebruik van luchtfoto's voor bosbouwkundige doeleinden. 3) Dr. ir. P. Buringh: Luchtfoto-interpretatie ten behoeve van de bodemkunde in Irak. 4) Dr. H. Th. VerstappenFotogeologische werkzaamheden in N ederlands-N ieuw-Guinea. 5) Prof. dr. ir. W. Schermer homIndrukken van een reis door de Verenigde Staten, Japan, China, Rusland en Polen. 6i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 61