Organisatie 62 6) Dipl.-Ing. G. Bormann'. Der neue Wild-Stereokomparator. Auf- bau, Gebrauch und Anwendung. 7) Ir. H. C. Frijlink en B. J. Beltman-, Toepassing van de foto- grammetrie ten behoeve van rivierenonderzoek. 8) Prof. dr. K. SchwidefskyStereokomparatoren. Van de meeste lezingen zijn korte overzichten aan de leden verzonden. De bijeenkomst, belegd op 20 maart 1959 te Utrecht, waar de voordrachten door de Heren Frijlink en Beltman werden gehouden, was georganiseerd in samenwerking met de afdeling weg- en water bouwkunde van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. De Heer Ir. B. Scherpbier trad op 28 november 1958 af als voorzitter. Hij werd benoemd tot erelid van de vereniging. De Heren Ir. A. Govers, Prof. R. Roelofs en Ir. A. J. van der Weele werden tot bestuurslid herkozen. Prof. Roelofs werd benoemd tot voorzitter en Ir. van der Weele tot vice-voorzitter. Mr. ir. S. M. Meelker trad toe tot het bestuur. Door de Vereniging wordt medewerking verleend bij het samen stellen van de internationale bibliografie voor fotogrammetrie, welk werk aan het I.T.C. plaats vindt. Met de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde is overleg gepleegd over het combineren van bijeenkomsten. In verband met de viering van het 75-jarig bestaan van de Vereniging voor K. en L. was dat dit jaar niet goed mogelijk. De gedachte om combinatie met één of meer regionale bijeenkomsten te bereiken is daarna geopperd. Uit een contact met de leiding van deze regionale bijeen komsten is gebleken, dat het nog meer op prijs zou worden gesteld als een toegankelijkheid voor alle N.L.F. leden mogelijk zou zijn bij een bijeenkomst van de Vereniging voor Fotogrammetrie indien, zoals het in de bedoeling ligt, deze bijeenkomst zou zijn gewijd aan een fotogrammetrisch onderwerp dat algemene belangstelling geniet. Het ligt in het voornemen een dergelijke bijeenkomst te beleggen in een plaats in het oosten van het land om ook de leden die daar woonachtig zijn, gelegenheid te bieden deze uiting bij te wonen. Voor het a.s. congres te Londen zal weer een nationaal rapport worden samengesteld; deelneming aan de tentoonstellingen wordt voorbereid. De secretaris, Ir. L. van Zuylen Nederlandse Landmeetkundige Federatie Dagelijks bestuur: Prof. ir. G. F. Witt, hoogleraar aan de Technische hogeschool te Delft, Wilhelminasingel 18, Pijnacker, tel. 01736-2907 voorzitterIr. I. P. Toussaint, hoofd van het bureau van de landmeet kundige dienst van het kadaster te Leeuwarden, Marnixstraat 44, Leeu warden, tel. 05100-21851 secretarisW. L. Lievaart, geodetisch-ingenieur

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 62