«3 [13] Enkele aspecten zijn vervat in: W. Baarda Waarnemingsrekening, hoofdstuk 5. Methode der kleinste kwadraten voor niet-correlerende waarnemingsgrootheden Gestencilde uitgave Laboratorium voor Geodesie Delft, 1956. W. A. Claessen, A. H. Kooimans Principles of the calculus of observations and its application to cadastral and engineering surveys Compte Rendu Officiel du 9e Congrès International des Géomètres Delft, 1959, biz. 300. [14] W. Baarda Aansluitingsmethoden en vereffening K. en L. 1957, biz. 45. [ï5] W. Baarda Some remarks on the computation and adjustment of large systems of geodetic triangulation Bulletin géodésique no. 43, maart 1957, ^lz. 20. [16] Th. N. Krassowsky Überlegungen über die Bestimmung eines für die geodatischen Arbeiten in der U.S.S.R. geeigneten Ellipsoids Comptes Rendus de la 7e séance de la Commission Géodésique Baltique Helsinki, 1935, biz. 174 (Zie ook Comptes Rendus de la 9e séance Helsinki 1937, biz. 193, 199, 203). [17] W. Baarda Een analyse van de technische werkzaamheden van de landmeter van het kadaster. Rapport uitgebracht in de Staatscommissie in zake het Kadaster, 1957. Onzekerheidsgebieden in recht en geodetische techniek Tweede rapport uitgebracht in de Staatscommissie inzake het Kadaster, 1957. [18] Een enkele aanduiding in de onder [11] laatstgenoemde publikatie en in W. Baarda Waarnemingsrekening, hoofdstuk 4. Uitbreiding van de theorie tot correlerende waarnemingsgrootheden Gestencilde uit gave laboratorium voor geodesie Delft, 1959. [19] Irwin D. J. Bross Design for decision Macmillan New York, 1953. 1957- H. Freudenthal Waarschijnlijkheid en statistiek Erven Bohn Haarlem, 1957. Enkele der nieuwste leerboeken kunnen nog vermeld worden H. Chernoff, L. E. Moses Elementary decision theory Wiley New York, 1959. S. Kullback Information theory and statistics Wiley New York, 1959. E. L. Lehman Testing statistical hypotheses Wiley New York, 1959- Deze boeken zijn alle uit de voortreffelijke serie publikaties: Wiley Publications in Statistics, waarnaar verder verwezen moge worden. De boeken van Bross en Freudenthal zijn minder geschikt als een eerste inleiding. Naast het voortreffelijke werk van Hoel, vermeld onder [10], wordt sterk aanbevolen een zeer recente inleiding die uitmunt door goede formulering en vormgeving en die ook een korte en merk waardige verwijzing naar de besliskunde bevat: B. W. Lindgren, G. W. McElrath Introduction to probability and statistics Macmillan New York, 1959. Some years ago, a Computing Centre was established within the Depart ment of Geodesy of the Delft Technological University. In his lecture the leader of this Centre, Prof. Baarda, intends to give a sketch of its background and field of work, indicating a number of contemplative and technical aspects. The bibliography reflects the scope of the lecture. After this lecture, the three research-workers of the Centre give an outline of work done or under investigation.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 21