In memoriam ir. F. G. C. Rothuizen A. J. Wytema 120 Op 17 februari i960 is te Arnhem overleden Ir. Frans Gerardus Cornelis Rothuizen, in leven hoofdinspecteur van het Koninklijk Technicum P.B.N.A. (Polytechnisch bureau Nederland te Arnhem). Frans Rothuizen zag op 21 juni 1911 te Goes het levenslicht. Nadat hij aldaar de lagere en middelbare school doorlopen had, studeerde hij in Wageningen, waar hij in 1933 het diploma van civiel-landmeter behaalde. Afgestudeerd in een moeilijke tijd, toen het kadaster geen jonge landmeters aannam, vond hij spoedig een hem passende werkkring bij P.B.N.A., dat schriftelijke cursussen voor technici verzorgt. Hier heeft hij belangrijk werk gedaan als leraar en vooral als auteur van de landmeetkundige lessen. Later is onder zijn directe leiding contact gelegd tussen het be drijfsleven en het instituut en de gestadige groei van de cursussen voor de bedrijven en de militairen was voor het overgrote deel zijn werk, waarvoor hij zich met zijn gehele persoon inzette. Ondanks zijn drukke werkzaamheden vond hij tijd de ingenieurs titel te behalen door in 1952 een scriptie over de cartografie in Zeeland vóór 1800 in te leveren. P.B.N.A. mist in Frans Rothuizen een enthousiast en buiten gewoon collegiaal medewerker. Maar bovenal gaan onze gedachten uit naar zijn vrouw en kinderen, voor wie zijn heengaan zo'n grote leegte betekent. Zij die hem gekend hebben, zullen hem gedenken als een hartelijk en trouw vriend, die steeds voor anderen open stond. Hij ruste in vrede.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 58