Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie over het jaar 1959. In dit verslagjaar, dat de periode i maart 1959 tot 1 maart i960 omvat, kwam het hoofdbestuur tweemaal in vergadering bijeen. Van deze vergaderingen verschenen verslagen in beknopte vorm in het tijdschrift. Prof. R. Roelofs trad tussentijds af als voorzitter en werd opgevolgd door Prof. ir. G. F. Witt. De heer W. L. Lievaart werd tot penningmeester gekozen in de plaats van Ir. J. A. C. E. van Roermund. Prof. R. Roelofs bleef echter in het hoofdbestuur als vertegen woordiger van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie en nam daarmee de plaats in van het aftredende hoofdbestuurslid Ir. B. Scherpbier. De Vereniging voor Kadaster en Landmeet kunde wordt na het uittreden van Ir. A. J. Wytema mede ver tegenwoordigd in het hoofdbestuur door Ir. H. van den Berg. Prof. ir. W. Baarda bedankte als corresponderend lid van het hoofdbestuur. De samenstelling van de redactie van het tijdschrift bleef on gewijzigd. De oorkonde voor belangrijk landmeetkundig werk werd uitge reikt aan Ir. J. Rolff en Ir. A. C. Scheepmaker als waardering voor hun werk op het geodetisch-astronomisch station „Muizenberg" op Curasao. Op de in 1959 afgenomen N.L.F. examens ontvingen 14 geslaag den het diploma van landmeettechnicus, 6 het diploma van land meetkundig tekenaar en 3 het diploma van landmeetkundig rekenaar. De examencommissie werd aangevuld met Ir. A. Schef- fer. Op de studiedagen, op 4 en 5 juni 1959 gehouden, stonden de deltawerken in het middelpunt van de zeer grote belangstelling. Tevens werd op de 5e juni de jaarlijkse huishoudelijke vergadering gehouden. Hoewel het seizoen van de regionale bijeenkomsten nog niet is afgesloten is het aantal georganiseerde vergaderingen tot nu toe gering geweest. De Federatie was vertegenwoordigd bij de viering van het 75~jarig bestaan van de Vereniging voor Kadaster en Landmeet kunde. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint. 121

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 59