Toch zijn er daarnaast nog vele verlangens niet bevredigd en helaas betreft dit wensen die reeds vele jaren bestaan. Reeds bij de op richting van K. en L. was men niet tevreden met de wettelijke grondslagen waarop het kadaster was opgebouwd en ook toen reeds werd aangedrongen op een spoedige verbetering van het verouderde kadastrale kaartmateriaal. Gedurende de gehele 75 jaren van zijn bestaan heeft de vereniging hiervoor geijverd, echter tot nu toe zonder veel resultaten. Er bestaat momenteel wel een Staats commissie die zich onder meer met deze kwesties bezig houdt, maar het is toch wel teleurstellend dat geconstateerd moet worden dat de wettelijke grondslagen van het kadaster nog steeds gelijk zijn aan die van het jaar 1884. K. en L. en het gehele kadasterpersoneel hebben steeds al het mogelijke gedaan om het dienstvak zo goed mogelijk te ontwikkelen en vooral de vereniging heeft zich daarvoor bijzonder grote gelde lijke offers willen getroosten (commissie Hof en commissie Greve). Op verzoek van de vergadering verklaart het bestuur zich ten slotte bereid op korte termijn een audiëntie aan te vragen bij de Staatssecretaris van Financiën, teneinde deze nog eens de pro blemen voor te leggen waarmede de dienst nu al zo lang worstelt en die, naar het oordeel van de vergadering, een gezonde ontwikke ling van de kadastrale dienst in de weg staan. Nadat de heer Wolters nog enige vriendelijke woorden heeft gesproken aan het adres van het bestuur en de dank heeft overge bracht voor de prettige wijze waarop de jubileumviering plaats vond, waarbij hij tevens enige waarderende woorden meende te moeten richten tot het aftredende bestuurslid de heer Wytema, sloot de voorzitter tegen 16 uur de vergadering met een woord van dank aan alle aanwezigen voor het bijzonder prettige verloop van deze algemene vergadering. Ir. H. van den Berg Bibliografie 126 naar gegevens van de geodetische documentatiedienst van de Technische hogeschool te Dresden (Vervolg van bh. 64) 526.36 N auwkeurigheidswaterpassing 681.847.2 Dicteermachine Feise, Walter: Erfahrungen beim Einsatz eines Diktiergerates bei Feinnivellements. Mitt. Markscheidewes.Herne/Westf. 66 (1959) 2> blz- 48-5°, 1 afb., 1 litt. Uitsparing van een secretaris bij nauwkeurigheidswaterpassing door het gebruiken van een miniatuur magnetofoontoestel. („Minifon"). Wordt op de borst gedragen. Afmetingen 10x18x4 cm. Gewicht inclusief batterij ongeveer 1 kg. Een toondraadspoel (lengte één uur) is toereikend voor de opneming gedurende een meetdag. Het uit schrijven van de informatie vindt later plaats met behulp van een schrijvende telmachine.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 64