128 Polytechnisch bureau Nederland te Arnhem Overleden te Arnhem op 17-2-1960 in de ouderdom van 48 jaar Ir. F. G. C. Rothuizen, hoofdinspecteur P.B.N.A. Die Deutsche Gesellschaft für Photogrammetrie 50 jaar Op 11 maart j.l. is in het Haus der Technik in Essen het vijftigjarig bestaan van de Duitsche fotogrammetrische vereniging op bescheiden wijze gevierd. Voor deze studiedag „Geodesie en fotogrammetrie", waarvoor ook de in Nordrhein-Westfalen woonachtige leden van de D.V.W. en de Deutscher Markscheiderverein waren uitgenodigd, bestond tamelijk veel belangstelling. Na de gebruikelijke begroetingen en gelukwensen, o.a. door de president van de Société Internationale de Photogrammétrie, Major-General R. Ll. Brown, was het woord aan de sprekers, vier in getal. Een schets over de ontwikkeling van de fotogrammetrie in Duitsland onder de invloed van de internationale vooruitgang met betrekking tot deze wetenschap, werd gegeven door Prof. dr. F. R. Jung uit Aken. Daarna sprak Prof. dr. ir. W. Schermerhorn in een boeiend en van tijd tot tijd kritisch betoog over de systematische toepassing van de luchtfoto's als hulpmiddel bij planning in en ontsluiting van ontwikkelingsgebieden. Na de middagpauze hield Prof. dr. K. Schwidefsky uit Oberkochen een zeer levendige en puntige voordracht met illustratieve lichtbeelden over de bij de luchtopneming werkzame belichting. Minder fotogrammetrisch getint, maar daarom niet minder interessant was tenslotte de met veel enthousiasme door Dr.-Ing. W. Hofmann uit München gehouden voordracht over geodetische werkzaamheden tijdens de internationale glaciologische expeditie op Groenland in de zomer van 1959. Deze voordracht werd uiteraard ook verlucht met lichtbeelden. In de daarna gehouden huishoudelijke vergadering van de Deutsche Gesellschaft für Photogrammetrie werd Prof. dr. ir. W. Schermerhorn tot erelid van deze vereniging benoemd. Een ongedwongen samenzijn, uitsluitend voor de fotogrammeters, besloot deze zeer geslaagde dag. De voordrachten van Prof. Jung en Prof. Schwidefsky zijn reeds ge publiceerd in de inmiddels verschenen aflevering 1960-1 van Bildmessung und Luftbildwesen, welke aflevering nog meer interessante bijdragen bevat, o.a. een van de hand van Prof. Schermerhorn over de historische ontwik keling van de fotogrammetrie buiten Duitsland. Nederlandse Landmeetkundige Federatie Prof. ir. W. Baar da heeft bedankt als correponderend lid van het hoofd bestuur. Ter vereenvoudiging van de administratie en ter voorkoming van resti tutie van dubbel betaalde abonnementsgelden is het de buitengewone leden van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde die tevens gewoon lid zijn van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs en de buitengewone leden van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch- ingenieurs die tevens gewoon lid zijn van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde toegestaan van de verschuldigde contributie als buitenge woon lid groot 20.resp. 18.— per jaar in te houden een bedrag van 12.50 (zie verslag H.B. vergadering d.d. 19 november 1959 op blz. 60). De penningmeester van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde verzoekt de b.g. leden van die vereniging die dit aangaat voor het jaar i960 een bedrag over te maken van 7.50. De penningmeester van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geode tisch-ingenieurs verzoekt de b.g. leden van die vereniging die dit aangaat voor het jaar i960 een bedrag over te maken van 5.50. 21 maart i960. H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 66