183 vakkennis ook over de nodige administratieve bekwaamheden zullen moeten beschikken. Op deze laatste voorwaarde legt de schrijver ons inziens zeer terecht nog eens extra de nadruk Met de oplossing van dit probleem, duikt echter weer een nieuw probleem op, nl. dat van de opleiding van de administratief vol doende georiënteerde technici. De schrijver moet toegeven, dat van de hogescholen, waar de hier bedoelde technici hun opleiding ont vangen, niet verlangd kan worden dat het studieplan geheel wordt ingesteld op de toehoorders. Deze zullen in het ene geval een zuiver technische opleiding willen ontvangen en in het andere geval, zoals bijv. de geodetische ingenieur die in staatsdienst wil treden, een gemengde ople ding, een wat de schrijver noemt humanistisch- historische opleiding. Evenals in Nederland schijnt in Duitsland aan die dubbele opleiding nog wat te haperen. Nog te veel worden door de leraren in de natuurwetenschappen en techniek de vakken zuiver specialistisch behandeld, zonder dat voortdurend op de betekenis ervan voor de maatschappij, voor de mens, wordt ge wezen. Een afdoende oplossing voor dit probleem weet de schrijver niet aan de hand te doen. We kunnen een ieder, die belangstelling heeft voor de positie van de landmeter in dienst van de overheid de lezing van dit artikel, dat zakelijk, nuchter en in tegenstelling tot de feestrede van 1958 vrijwel zonder pathos geschreven werd, ten zeerste aan bevelen. TT Mr. ïr. C. G. van Huls VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Internationale Landmetersfederatie (F.I.G.) Zitting van het Comité Permanent te Brussel, 1960 Programma Donderdag, 23 juni Van 12 tot 22 uur: Ontvangst van de gedelegeerden in het Land metersgebouw, Noordstraat 76, Brussel. Inschrijving, geld wisselen, documentatie, hotelindeling. Voor zover de congressisten aan de Belgische Unie van Meetkundigen Schatters van Onroerende Goederen (Noordstraat 76, Brussel, tel. 17-39-72) hun wensen hebben kenbaar gemaakt of plaats en uur van aankomst hebben medegedeeld, zullen Belgische collega s hen aan de luchthaven of aan de Noordstatie afhalen. Vrijdag, 24 juni 10 uur: Openingszitting voor de gedelegeerden en hun gezelschap in de vergaderzaal van de Kamer van Koophandel, Trèvesstraat 1x2. Vertoning van een korte documentaire film over België.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 57