i86 Verslag van de Secrétaire général. Mededelingen. Financieel rapport over 1959. Begroting i960 en 1961. Internationale contacten van de F.I.G. Zitting van het Comité Permanent in 1961. Verslag over de werkzaamheden van het Office International du Cadastre et du Régime Foncier. Verslagen van de technische commissies. Het tiende internationale landmeterscongres. Eventueel andere onderwerpen. Het secretariaat van de F.I.G. (Krotenthallergasse 3, Wien 8) verzoekt mededeling van gewenste aanvullingen van deze agenda en verdere aanbevelingen. Nederlandse Landmeetkundige Federatie Kort verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 5 maart 1960 in het Geodesiegebouw te Delft Het programma voor het 180 congres te houden in Wageningen op 19 en 20 mei wordt uitvoerig besproken en vastgesteld. In verband met de huishoudelijke vergadering op het komende congres worden de jaarstukken behandeld en akkoord bevonden. De studiedag i960 zal worden gehouden op 28 oktober i960 te Utrecht in hotel Esplanade, voorafgaand aan de jaarvergadering van de vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde op 29 oktober eveneens te Utrecht. Zo mogelijk zullen er inleidingen gehouden worden over: Ruimtelijke ordening, gemeentelijke grondpolitiek, schattingen en schadevergoeding bij onteigeningen en taak van de geodeet bij het grondbedrijf. Voor het jubileumcongres 1961 wordt een tentoonstellings commissie benoemd. Betreffende het internationale contact wordt breedvoerig van gedachten gewisseld. Deze gedachtenwisseling leidt tot een akkoord dat voorgelegd zal worden aan het congres van de N.L.F. De voornaamste conclusie is dat de kosten, ver bonden aan het normale regelmatig terugkomende internationale contact, bestreden moeten worden uit de normale middelen, waar voor dan ook een post op de begroting is uitgetrokken van 1.000. Het internationale contact met een bijzonder karakter, zoals het bezoeken van wetenschappelijke geodetische bijeenkomsten, zal door het hoofdbestuur sterk worden gestimuleerd. De secretaris van de N.L.F. Ir. I. P. Toussaint

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 60